Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Tematik > Dünya’nın en iyi 3 su parkı

Tematik

Dünya’nın en iyi 3 su parkı

Dünya’nın en iyi 3 su parkı
Nisan 18
20:19 2015

Yaz kapıyı çalmak üzere. Güneş, plaj, uzun günler ve sıcak… Ama telaşlanmaya hiç lüzum yok. Sıcakla yüzleşmenin en iyi yolu nedir? Tabi ki de, havuzda serinleme ve su parkında kayma! Burada arkadaşlarla ve aileyle eğlencenin dibine vurabilir bunun yanı sıra göz kamaştırıcı güneşi birkaç saatliğine unutarak güzel zaman geçirebilirsin.

Eğer dünyanın en iyi su parklarını keşfetmek istiyorsan, okumaya devam et ve bir kelimesini dahi kaçırma. Sana göstermek için sabırsızlanıyoruz.

1. chimelong su parkı, Çin

Dünyanın en geniş olan su parkını Guangzhou da bulabilirsin. 400.000 metre kareden daha geniş olan bu alanın içerisinin de her şeyi bulabilirsin. Devasa havuzlar, sonsuz kaydıraklar ve en yenilikçi teknolojisiyle müzik gösterileri. 2007’de açılışından bu yana bu park her yıl binlerce kişiyi ağırlıyor. Birazcık boğucu olabilir.
chimelong

2. Park siam, İspanya

Kanarya Adalarında bulunan ve 2008’de açılan bu park Avrupa da ki en büyük su parkıdır. Doğu esintisine sahip ve 185.000 metre kare oluşuyla oldukça dikkat çekici… Diğer yandan, 28 metre olan Tower of Power kalesi ve bu mesafenin bitiminde bulunan çok büyük bir balık tankı ile birlikte öne çıkıyor.
highsptower_copy_copy

3. wet’n wild su dünyası, Avustralya

Ne zaman istersen ziyaret edebileceğin, bütün yıl açık olan bir park! Denizde gibi sörf yapabileceğin bir havuz en büyük atraksiyonlardan biri tabi eğer denemek istiyorsanız ayrıca bir ücret ödemeniz gerekiyor. Ayrıca, saatte 60 km’lik inanılmaz biz hıza ulaşabileceğin, 12 metrelik düşüşlere sahip olan kaydıraklarla ve büyük spirallerle dolu olan Aqua Loop’u keşfedebilirsin.

banner-1.ashx_

About Author

Begum

Begum

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment