Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Seyahat ipuçları > Madrid’de “Tapas” yiyebileceğiniz 4 bar

Seyahat ipuçları

Madrid’de “Tapas” yiyebileceğiniz 4 bar

Madrid’de “Tapas” yiyebileceğiniz 4 bar
Nisan 29
15:34 2015

“Tapas”, bu kelime muhtemelen sizde bir İspanyol gülümsemesi yaratacaktır. Marge Simpson (evet, çizgi film) bunu “asla gelmeyen yemek için mükemmel meze” olarak tanımladı ve biz bunu en iyi tanımlama olarak kabul etmeliyiz! Bu tam olarak Tapas’ın kelime anlamı: içecekle birlikte servis edilen ücretsiz mezeler, her ne kadar her yerde servis edilmese de, daha çok Endülüs bölgesinde görebiliriz. Bununla birlikte İspanya’nın başkentindeki bazı barlarda Tapas servisi yapılmaya başlandı ve bugün bunlardan bazılarını sana göstermek istiyoruz. Afiyet olsun.

sidrería el tigre

Bu “sidrería” (Sidra elmadan yapılan tipik alkollü bir içecek. Sidrería, bu içeceğin satıldığı bar ) Madrid’de insanların akşam gittiği büyük bir bardak bira ile birlikte bir yığın tapas’ın verildiği bir bar. Patatesli omlet, acı soslu patates “Patatas Bravas” ya da “Montaditos” olarak adlandırılan bir dilim ekmek üzerine serrano jambonun ya da bir parça etin konulduğu bir meze… Bunlar buranın neden ücretsiz tapasla bir numara olduğunu gösteren sadece birkaç örnekten biri. Masa bulmak imkansız gözükse de… Eğer şanslıysan neden olmasın, yemeğe hazır ol!

el-tigre-madrid

Los amigos

Bu bar bir bira ya da alkolsüz bir içecekle birlikte sunulan bin bir çeşit tapas sayesinde öne çıkıyor. Muhtemelen içeceğinden önce tapanı alacaksın. Öne çıkan yiyecekler arasında olan patatas bravas, croquettes ve choriz’oyu deneyebilirsin.  Bu mezeler hiç tükenmiyor…  Yemek söz konusu olduğunda bu barı şiddetle tavsiye ediyoruz.

El respiro

El Tigre dolu olduğu zaman burası B plan fakat hafta sonları çok geç gitme çünkü içeride yer bulamayacaksın. İçeceğinde birlikte basit ama lezzetli tapalara sahip olacaksın ki bunlar; kızarmış biber, sosisle birlikte patates kızartması, kızarmış tavuk kanadı, kroket, paella, chorizo vb. İki tanesi bir akşam yemeğine denk geldiğinden sonrası için plan yapma.

respiro

La pequeña graná

Kelimenin tam anlamıyla “Küçük Granada” diyebiliriz. İsminden de anlaşıldığı gibi bu bara gelmek sizde kendisi kadar popüler olan tapas kültürüne sahip bir şehre gelmiş hissi yaratacak. Güzel bir his, hoş bir atmosfere sahip bu yer Alhambra birasıyla ve 22 çeşit arasından seçebileceğin bol etli tapalarıyla seni bekliyor olacak.  “bienmesabe” ve ya “molletes” ‘i denemeni tavsiye ederiz… Çok lezzetli!

About Author

Begum

Begum

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment