Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Tematik > Sırt çantalı gezginler için 5 mükemmel yer

Tematik

Sırt çantalı gezginler için 5 mükemmel yer

Sırt çantalı gezginler için 5 mükemmel yer
Nisan 12
21:21 2015

Sırt çantası ile seyahat, dünyayı keşfetmenin en iyi ve en ucuz yolundan biri. Eğer sırt çantası gezgini olarak bir yolculuğa çıkmayı düşünüyorsan okumaya devam et; bu mükemmel yerlerden biriyle başlayabilirsin. Hazır, dikkat… başla!

Bolivya

Birkaç yıl öncesi kadar ucuz olmasa da gittikçe pahalılaşan Bolivya sırt çantası gezginlerinin beklentisini fazlasıyla karşılıyor. Oraya vardığında Titicaca gölünün eşsiz güzelliğinin ya da cennet ve yeryüzünün birleşiminde bulunan eşsiz Salar de Uyuni’nin tadını çıkarma fırsatı bulacaksın.

salar_uyuni

Guatemala

Bu ucuz ve mükemmel yerlerle dolu Orta Amerika ülkesi seni hayretler içerisinde bırakacak. Kuzeyde Tikal’ın Maya kalıntıları, Semuc Champey havuzları ya da Atitlán gölü sadece birkaç örnekten biri. Guatemala müthiş bir ülke olmasına rağmen güvenlik nedeniyle dikkatli olunması lazım ki özellikle Guatemala City bölgesinden kaçınılması gerekmektedir.

semuchampey

Endonezya

Ne düşündüğünü biliyoruz; Endonezya ya uçmak dünyadaki en ucuz şeylerden biri değil. Ama sen söylemeden önce şunu aklından çıkarmamalısın ki burada her şey alışık olduğundan daha ucuz. Kristal berraklığında suları, yemyeşil ve coşkulu ormanları ve gizemli bir dokunuşa sahip olan Endonezya büyüleyici ve göz kamaştırıcı bir yer.  Jakartadaki chaos’dan Bali’deki turkuaz sularına kadar görülecek birçok yer mevcut.

Jakarta-skyline-Indonesia

Nepal

Nepal, dağlarla dolu olan bir yer olmaktan çok daha fazlası. Önyargılarından kurtul ve tüm dünyada en çok sevilen ülkelerden birinin muhteşem kültürel ve doğal mirasını keşfetmek için cesaretlen. Kathmandu vadisindeki Bhaktapur tapınaklarını ziyaretin yanı sıra, doğa yürüyüşü macerasına hazır ol ve renklerin, manzara ve kokuların seni baştan çıkarmasına izin ver.

Three_saddhus_at_Kathmandu_Durbar_Square

Malezya

Birçok doğal atraksiyona sahip, çok kültürlü ve egzotik olan Malezya; sayısız plaj ve adalarıyla dünyanın en eski tropik yağmur ormanlarından biri ve yaşayan bir kültür. Kuala Lumpurda Petronas Kulelerine tırmanmaya Taman Negara‘ya doğru yürüyüşe çıkmaya ve Perhentian Adalarının plajlarında yüzmeye hazır ol. Kulağa hoş geliyor değil mi?

6.nap-1

About Author

Begum

Begum

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment