Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Tematik > Sörf severler için 4 mükemmel plaj

Tematik

Sörf severler için 4 mükemmel plaj

Sörf severler için 4 mükemmel plaj
Nisan 15
23:03 2015

Seyahat her zaman bir zevktir. Ama hobini dünya çevresinde gerçekleştirmek istiyorsan bu saf bir mutluluğa dönüşecektir. Bugün sana hemen hemen bütün yıl sörf yapabileceğin 4 harika plaj keşfetmende yardımcı olmak istiyoruz. En zor yanı ilk olarak hangisine gideceğine karar vermen!

1. pipeline, o’ahu, Hawaii

Sörf bilindiği gibi Hawaii’de doğmuştur. Haliyle Pipeline, “Sistine Chapel of surf” olarak adlandırılan tarihsel bir senaryo. Burada kendisiyle maceraya yaşayacak kişileri davet eden, altı metreye ulaşarak dalgalanan dalgaları keşfedeceksin. Eğer sadece bir amatörsen, kesinlikle buraya gelmeden önce bekleyip, kendini geliştirmeni tavsiye ediyoruz. Çünkü burası oldukça tehlikeli olup, 1971’den bu yana bir çok kişi hayatını kaybetmiştir.

836_1pipeline_too_windy_75_by_jeff_divine_

 2. mavericks, Kaliforniya, ABD

Birleşmiş Milletler dünya metrekaresine oranla en çok sörfçüye sahip ülkelerden biri. Ama  Kaliforniyada adım başı sörf tahtalarıyla gezen kişilerin olduğunu düşünürsek karşılaştırma yapmamız manasız olur. Maverikste Half Moons Bay’ın kuzeyinde bulunan ve mükemmel bir şekilde sörf yapabileceğiniz bu kayalıklı plajda, 7 metreden daha yükseğe ulaşan dalgalar görmeniz çok olağan.  Bu sporun binlerce seveni buraya dalgalarda dans etmek için geliyor ve verdiği o güzel hisle eğleniyor.

Mavericks_Surf_Contest_2010b

3. cloud nine, siargao adası, filipinler

Filipinler, sana rüyalarının tropik plajlarını ve sörf cennetini sunuyor. Ayrıca burası nadiren kalabalık bu nedenle çok az kişiyle sörf yapma imkanına sahip olabilirsin. Burada dünyanın geri kalanının tersine dalgalar sağdan sola doğru gidiyor. Eğer merak ediyorsan, burası ismini bir sörfçünün favori çikolata markasından almıştır ki bu sörfçü ne yazık ki hayatını bu plajda kaybetmiştir.

 

Cloud-9-Lookout-Siargao-Philippines-Surf-Travel

4. superbank, gold coast, Avustralya

500 metre genişliğinde bir dalga hayal edebiliyor musun? Diyorlar ki eğer bu alanın tamamında sörf yaparsan bulunduğun yerden 2 km ileriye gitmiş olursun. Bu inanılmaz yer güneyde Rainbow Bay’in sonunda, Gold cost’ta bulunmaktadır. Ayrıca Birleşik Devletlerde olduğu kadar çok sörfçüye sahip olmaktadır. Burada bir günde sörfle yapacağın aynı dalga miktarını diğer ülkelerde ancak 1 haftada yapabilirsin.

superbank-main

 

About Author

Begum

Begum

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment