Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Amerika > Bu yaz New York’u ziyaret etmek için 4 sebep

Amerika

Bu yaz New York’u ziyaret etmek için 4 sebep

Bu yaz New York’u ziyaret etmek için 4 sebep
Mayıs 26
13:16 2015
100
SHARES

New York tüm yıl boyunca görülmeye değer kentlerden biridir. İlkbahar, yaz, sonbahar ya da kış hiç fark etmez, çünkü her zaman canlı olan bu kente bir kaçamak yapmak için bahaneye ihtiyacın yok. Ama bu seferlik sana yazın gitmeni tavsiye ediyoruz… Söz veriyoruz, çok şaşıracaksın…

Whitney müzesinin yeni yeri

Meatpacking District – Meatpacking Mahallesi – , taze ve güncel bir konumda bulunduğundan bu müze burada inşa edilmiştir. 20. Yüzyılın Kuzey Amerika sanatına adanmış bu galeri yeni yeri için en modern semtlerden biri olarak seçilmiş 80lerin trendleri için yeni bir ikondur. Renzo Piano’nun başyapıtı muhteşem cam bir binaya sahip olan bu galeri birkaç hafta önce açılmıştır.

12a_1540

owtc gözlemevi

New York sembollerle dolu bir şehir… İkiz Kuleler’in yerine inşa edilmiş olan bina da onlardan biri. Peki başka sembol? Yüksekliği yaklaşık 542 metre, bağımsız yılı bildirisinin onuruna yapılmış olan The One World Trade Center (Dünya Ticaret Merkezi) sadece şehrin en yüksek binası değil, dünyanın en yüksek üçüncü binasıdır. Gelecek hafta 29 Mayısta Gözlemevi kapılarını açacak ve New York’un en etkileyici manzaralarına tanıklık etmene izin verilecek.

150408135553-one-world-observatory-super-169

brooklyn köprüsü

Brooklyn Köprüsünü geçmek aslında New York sanayisinin, modern gotik mimarisinin kilometre taşında yürümek gibidir. 1883te dünyanın en uzun asma köprüsü oluşuyla ve çelik tellerle askıya alınışıyla herkesi şaşırttı. Adım adım Manhattan’ın silüetini geride bırakacak ve Brooklyn’in içine girmeye başlayacaksın, tavsiye ettiğimiz bir mahalle. Eğer zamanın olursa geri dönmek için metroyu kullanabilirsin.

the-brooklyn-bridge

Ay ışığı altında filmler

40. ve 42. Azizler dönemi arasında, New York Halk Kütüphanesinin etkileyici binasının altında sağ tarafta, New York’ta en çok ziyaret edilen bir tepe vardır: Bryant Parkı.  Ayrıca yazın, takvim etkinliklerle ve önerilerde dolu olduğu zaman – Bryant Park’ındaki Broadway gibi – Broadway’in yakınındaki en iyi anların bir elemesi ve ya HBO Bryant Parkı Yaz Film Festivali, 22 Haziran- 24 Ağustos tarihleri arasında olan ay ışığı altındaki benzersiz akşam partisinin tadını çıkarabileceğiniz bir film festivali…

80387590.kmHJ87Me.bryantparkredo

 

100
SHARES

About Author

Begum

Begum

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment