Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Tematik > Dünya’nın en etkileyici manzaraları bölüm 1

Tematik

Dünya’nın en etkileyici manzaraları bölüm 1

Dünya’nın en etkileyici manzaraları bölüm 1
Mayıs 22
12:22 2015

Okumaya devam et çünkü bugün sana dünyanın en iyi manzaralarını izleyebileceğin en iyi yerleri sunuyoruz. Bazen tek ihtiyacın olan bir bilettir, eğer biletin varsa tek yapman gereken güzel bir çift ayakkabı giymek ve yürüyüş için hazırlanmak! Neyse, ziyaret ettiğine değecek.

skywalk – Grand Canyon, Colorado

Bu açıdan baktığımızda neyin daha etkileyici olduğuna karar vermek zor: manzara mı yoksa yaklaşık 1220 metre havada asılı olan cam platform mu? Sonradan kesinlikle hatırlamak isteyeceğin inanılmaz bir deneyim. Sadece küçük bir problem var. O da fotoğraf makinesinin yasak olması, bu konuda gayet ciddiler. Açıkça bu bir güvenlik meselesi. Ama merak etme, eğer 100$ verirsen profesyoneller tarafından çekilecek bir fotoğrafa sahip olacaksın (lunaparklardaki gibi).

large

Kayanın en tepesi – New York

Hayır. King Kong, elinin üzerindeki Fay Wray ile New York binasının bu en yüksek noktasına ulaşmadı. Hayır. An Affair To Remember daki Cary Grant ve Deborah Kerr’in ilk buluşmalarını gerçekleştirdiği yer de değildi. Ve ayrıca burası Alicia Keys’in şarkı yazdığı o kule de değildi. Neyseki bu nokta Empire State Binasının sahip olmadığı bir şeye sahip ki bu; bütün bir şehri 360 derecelik bir açıyla panoramik görebileceğin bir çatı katı. Tek yapman gereken 30$ ödemek ve binanın Rockefeller Plaza’nın sona erdiği 67. katına çıkmak.

7394066106_d2ab79095f_b

singapore flyer – Singapur

Şimdi bir hareket eden manzaradan söz etmek istiyoruz. Burası 167 metre yüksekliğinde, dünyanın en yüksek dönme dolabı. Günün en iyi anı olan günbatımı sırasında binerek gökdelenlerin ışıklarını ve onların denizdeki yansımalarını izleyebilirsiniz. Ayrıca kabinlerinden birinde dönerek bir akşam yemeğinin tadını çıkartabilir (açıkçası oldukça pahalı) ya da daha ucuz bir şey istiyorsan çay içebilirsin. Bu dönme dolap sabah 8’den akşam 10:30’a kadar açık.

singapore-at-night-1600x1066

glacier skywalk – alberta

Eğer bulutların üzerinde yürümek istiyor, tuğla duvarların yerine yemyeşil dağların varlığına tanıklık etmek istiyorsanız, Alberta sizin bölgeniz. Jasper Ulusal Parkın sahip olduğu yemyeşil bitki örtüsü ve bembeyaz karın tadını çıkartabilirsin. Buranın, Grand Canyon’daki Skywalk’tan tek farkı burada kendi kameranı kullanmana ve nefes kesen manzaraları yakalamana izin verilmesi.

JASPER NATIONAL PARK, AB: MAY 01, 2014 --  Visitors take in the opening day of the Glacier Skywalk near Alerta's Columbia Icefields in Jasper National Park Thursday May 1, 2014. (Gavin Young/Calgary Herald) ORG XMIT: POS2014050117133673

 

About Author

Begum

Begum

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment