Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Uncategorized > Dünya’nın en etkileyici manzaraları bölüm 2

Uncategorized

Dünya’nın en etkileyici manzaraları bölüm 2

Dünya’nın en etkileyici manzaraları bölüm 2
Mayıs 22
14:15 2015

En yüksek yerlere çıkıp en güzel yerleri almak seni korkutmuyorsa bu yazı tam sana göre. Bir kelimesini bile kaçırma çünkü dünyanın en güzel manzaralarını görebileceğiniz yolculuğumuz devam ediyor. 3,2,1… Başla!

Eyfel Kulesi – Paris

Eyfel Kulesi, dünyadaki en şık ve en güzel şehirlerinden birinin ayırt edici bir simgesidir. Ancak en başta böyle değildi: bazı iftiracılar onun sadece ufuk çizgisinin ahengini yok etmek için inşa edilmiş çelikten yapılma bir hurda yığını olduğunu iddaa ettiler. Bugün bazı şeyler değişti ve burası artık Paris’in en fotoğraflanan yeri ve ayrıca şehrin en iyi manzarası  haline geldi . Oh la la!

20091124212738_eiffel

Sidney liman köprüsü – sidney

Koşum takımı ve rehber burada zorunludur. Çünkü bu köprüye tırmanman için onlara ihtiyaç duyacaksın ve sonra şehrin güzelliğiyle büyüleneceksin. Rehber senin sadece güvenliğinden sorumlu olmayacak ayrıca 1932’de bu köprünün inşasının hikayesini anlatacak. 1988’den beri her turist bu köprünün en tepesine tırmanıyor. Neyse, tırmanmadan önce çok fazla alkol alma çünkü alkol testine tabi olacağından bu aktiviteyi gerçekleştirmene izin verilmeyecek.

bridgeclimb_thebridgeclimb-1294x560

machu picchu – peru

Burada herhangi bir alkol testi yapılmayacak ama tek ihtiyacın olan bu yere ulaşabilme gücüne sahip olman. Hazırlan: bu yolculuk yükseltileri ve alçaltılarıyla kayıp şehre varıncaya kadar tam beş gününü alacak. Ama bir kere oraya vardın mı kutsal dağların ve Inca kalıntıların mükemmel bir uyum içinde sıralanmış olduğunu ve orada oluşunun her bir ter damlana değdiğini göreceksin.

 

e0d9ab5f55240726b2f614fb33d5efc8_large

victoria zirvesi – hong kong

Hong Kong bir tezatlar şehri. Bir tramvaya atlayın ve gökdelenlerin mükemmel bir fotoğrafını çekmek istiyorsanız Victoria zirvesini fethetmek için yok alın. Havanın bulutlu olması hiçte önemli değil, fotoğraflara gizemli bir hava ekleyecek. Ve eğer orada acıkırsan hemen aşağıya inmeye kalkma. Oraya yakın iki tane alışveriş merkezi bulunmakta.

hong_kong_from_victoria_peak_by_nujabes-d4uvewf

 

 

About Author

Begum

Begum

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment