Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Tematik > Dünyanın en ilgi çekici üniversiteleri – bölüm 2

Tematik

Dünyanın en ilgi çekici üniversiteleri – bölüm 2

Dünyanın en ilgi çekici üniversiteleri – bölüm 2
Mayıs 15
11:36 2015

Bu üniversiteler büyük, güzel ve çoğunlukla öğrencilerin başarıları sayesinde çok meşhurlar. Onları ziyaret edip sonra da öğrencilik hayatına geri dönmek mi istiyorsun? O zaman hazırlanmaya başla çünkü 4 tane harika seçeneğin var.

Nanyang Teknik Üniversitesi – Singapur

Söyle bize… Okuduğun üniversitenin tavanı ve ayrıca tavanından yere kadar çimle mi kaplıydı? Eminiz ki öyle değildi.Ama Nanyang Teknik Üniversitesinin Medya, Dizayn ve Sanat Fakültesi aynen tanımlandığı gibi. Bu bina bir eğitim merkezinden çok eğlence parkına benzemente ve ayrıca sonsuz bakış açılarının bir oyununu oynamak için aynalarla dolu olan bir gizli arka bahçeye sahiptir. Aynı zamanda Chinese Heritage Centre (Çin Kültür Merkezi) ve Çin kültürünün atalarına adanmış bir müzeye ev sahipliği yapmaktadır. Neden dünyanın en güzel üniversitelerinin arasında olduğuna şüphe yok değil mi?

nanyang_technological_university_school_of_art_design_and_media_singapore_low

Salamanca Üniversitesi – İspanya

Burası İspanya’nın en eski üniversitesi olup, kesinlikle en nefes kesicilerinden biridir. Aslında her ziyaretçi için kentin ana noktalarından biri, nedenini dış cephesinden etkileyiciliğinden anlayabiliriz. Üzerinde ünlü çiftler olan Venüs ve Mars’ı, Adem ve Havva’yı, hatta Katolik Hükümdarını bile görebiliriz. Ama onu en farklı yapan şey bir kurbağa… Efsane, küçük bir amfibi bulan herhangi bir öğrencinin bütün sınavlarından geçeceğine inanır. Size onun nerede olduğunu değil de,  ölüme yakın bir tehlike olduğunu söyleyebiliriz.

15475699

Mumbai Üniversitesi – Hindistan

Burası duyularınız için gerçekten büyüleyici bir yer. Bu inanılmaz tropik bahçeler tarafından bu egzotik ve anıtsal üniversiteyi dekore edilen bu üniversite dünyanın mühendislik alanında en prestijlilerinden biri.  Ayrıca gelişmekte olan ekonomiye sahip olan ülkeler arasında kabul edilebilir bir konuma sahip. Eğer çocuklarınızın burada okumasını istiyorsanız burası değerli bir yatırım olacaktır. Bazı araştırmalara göre, bu üniversite milyarder öğrencilerin yetiştirilmesinde dokuzuncu sırada. Pekte fena sayılmaz değil mi?

 

bombay_001

Bologna Üniversitesi – İtalya

Belki de onu araştırmaya başlamaya iten şeyi üniversitede öğrendi ya da belki de öğretmenlerinden biri görüşlerine inanması için ona ilham oldu… Nicolaus Copernicus, Bologna Üniversitesine daha başlamadan önce astronomide devrim yapmıştır. Ayrıca Umberto Eco ve Dante Alighieri, her türlü mimari tarzın kombine edildiği bu kurumun öğrencileriydiler. 1974’te bir Rönesans kütüphanesi, arşivler ve hatta finanse edilmiş bir çiftlik… Bu nedenle tarım departmanı ve veterinerlik bölümü öğrencileri deneylerini yürütebildiler.

ALMA MATER STUDIORUM UNIVERSITA' DI BOLOGNA.  SCUOLA DI ARTE SANTA CRISTINA ARCHIVIO AFFARI GENERALI - SETTORE COMUNICAZIONE ALMA MATER STUDIORUM FOTOGRAFIA DI ANDREA SAMARITANI   9 MAGGIO 2013

About Author

Begum

Begum

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment