Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Tematik > Gurmeler için 4 mükemmel şehir

Tematik

Gurmeler için 4 mükemmel şehir

Gurmeler için 4 mükemmel şehir
Mayıs 08
11:56 2015

Günümüzde mutfak turizmine eğilim artmakla birlikte, artan seyahatçi sayısı göz önüne alınırsa, bu kişiler gidecekleri yere yemek kültürünü göz önünde bulundurarak karar veriyorlar. Bugün Vietnam’dan San Francisco’ya eğer bir yemek aşığıysanız size kaçırmamanız gereken 4 şehir göstereceğiz.

hanoi – Vietnam

Vietnam mutfağı, kültürünün açıkça bir yansıması. Bazı kişiler diyor ki 500’den fazla yemek çeşidi ve bölgeden bölgeye değişen teklifleri mevcut. Ancak ortak payda her zaman tavuk, pirinç ile birlikte deniz ürünü ve noodle. Bazı bitkiler ve baharatlar kaffir limonu gibi yaygın olarak, “Hot Pot” olarak adlandırılan yemekte olduğu gibi çorbalarda ve güveç yapımında kullanılırlar.

travel-photographer-tourism-vietnam-hanoi-nationalal-pride-food-culture-vietnamese-hotpot-30381

lima – peru

2013 yılında Latin Amerika’nın gastronomi başkenti olarak seçilen bu şehir yemeğin gerçek bir tutku olduğunu öne sürüyor. Unutulmuş Avrupa ve ya Asya’da bulunan yemek tariflerini kombine edilmesi, yeni tatlar keşfetmek için malzemelerin istenildiği gibi karıştırılmasıyla Peru mutfağı benzersiz bir hal almıştır. Ceviche, Aji de gallina veya anticucho terimlerinin Peru sınırlarının ötesinde bile yaygın olarak bilinmesini sağlayan büyükelçilerinden biri Gastón Acurio’dur.

lima-peru-food-2

San Francisco – amerika birleşik devletleri

Napa Valley’in yakınlığı sayesinde, dünyanın dört bir yanındaki en zengin şarap kültürüne sahip bölgelerinden biri olan Kaliforniya başkenti gurmeler için tercih edilen yerlerden biri olmaya başladı. Ek olarak, çok kültürlülük, Doğu, Hint ve Avrupa etkileri ile gastronomiyi zenginleştirmiştir. “Fisherman’s Wharf areaSan Francisco Körfezi manzarasıyla, balık ve deniz ürünü sevenler için mükemmel bir yer olmakla birlikte, deniz tarağı ve ekmeğin içinde servis edilen istiridye çorbası tavsiye edilir. Cennette gibi hissedeceksiniz…

Clam-Chowder-664

Bangkok – Tayland

Şefler ve uzmanlar, en iyi Tayland yemeğinin kalabalık Bangkok  sokaklarında yüzlerce standa servis edilen yemeklerin olduğu konusunda yanılıyor olamazlar. Yerli ve yabancı turistler günlük olarak bu tezgahlara gelerek her zaman doğal ürünler kullanarak taze olarak hazırlanan yemeklerini almaya geliyorlar. Her yemek 1 eurodan daha fazlaya mal olmayacak şekilde, sebep şu ki konusunda uzmanlaşmış geleneksel yemek pişiren gerçek restoran bulmak oldukça zor. Hijyen konusunda endişelenme, bütün bu tezgahlar kaliteleri sayesinde Shell Shuan Shim ödülü almışlardır.

bangkok-food-tour

About Author

Begum

Begum

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment