Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > İrlanda’yı ve İrlandalıları sevmen için 6 güzel neden

Avrupa

İrlanda’yı ve İrlandalıları sevmen için 6 güzel neden

İrlanda’yı ve İrlandalıları sevmen için 6 güzel neden
Mayıs 17
14:56 2015

Bu ülkeyi ve insanlarını neden sevdiğimizi hatırlamak her zaman güzel bir histir. Eğer bu yaz nereye gideceğinden henüz emin değilsen, not almaya başla çünkü sana İrlanda’yı seçmen için altı sebep vereceğiz. Okumaya devam et…

İrlandalı viskiyi icat etti

World viski denilince akla ilk olarak İskoçya gelse bile, sana aslında viskinin ilk etapta 1405 yılında bazı İrlandalı keşişler tarafından damıtıldığını hatırlatmak isteriz. Daha sonra Old Bushmills Distillery, 1608 yılında ilk damıtma lisansını almıştır.

İrlandalı guinness’i icat etti

Guinness’in İrlanda da ulusal bir simge olduğunu söylememize gerek yok. Peki, gerçek kimliğinin arka yüzünde, bütün dünyada merak uyandıran bir şeylerin olduğunu biliyor muydunuz? Bunlardan biri : ilk dokuma 1759 yılında, Dublin’de yerel yönetime izin veren bir sözleşme ile St. James Gate tesislerini 9000 yıl boyunca kullanmak için Arthur Guinness tarafından kurulmuştur.

37a0a0218388c6b9bd375fd291dcdee5_large

İrlandalı müzikle ön plana çıkıyor (çoğunlukla rock)

The Cranberries, Snow Patrol, the great Bono ve  grubu U2… Hepsi İrlandalı. Gerçek manada Rock yaptığını onayladığın başka örnek biliyor musun? Biz bilmiyoruz.

maxresdefault1

Ryanair İrlandalı tarafından icat edildi

Kendimize bir daha Ryanair ile uçmayacağımıza dair yemin etsekte, şunu kabul etmeliyiz ki bu firmasız yaşayamayız… Ne yapabilirsin…onlar İrlandalı.

İrlanda dünyadaki en yeşil ve en sevimli yerlerden biri

Ve şu bir gerçek ki: herhangi bir İrlanda resmine tek bir bakış gülümsememize neden oluyor. Otomatik olarak. Diğer bir gerçek şu ki… İrlanda’nın küçük patikalarını bisikletle izleyerek kaybolmanın hayalini kim kurmadı ki?

İrlanda ve saklı kaleleri

Eğer manzaralara kaleleri de eklersen, İrlanda yeryüzündeki en harika yerlerden biri olabilir. Bunu tamamıyla, bir adada bulunan 300 kaleyi düşünerek anlayabilirsin; Cahir Kalesi, Blarney Kalesi veya Kilkenny Kalesi sadece birkaç örnek… Burada bir masalda gibi hissetmek gayet kolay.

20110720-140027

About Author

Begum

Begum

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment