Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Uncategorized > Moskova’da neler yapılır? Turistler için fikirler :

Uncategorized

Moskova’da neler yapılır? Turistler için fikirler :

Moskova’da neler yapılır? Turistler için fikirler :
Mayıs 22
10:38 2015

Kremlin’den Lenin’e bir bardak votkayı unutmadan… İşte tam da bu noktada Moskova’da yapılacak 5 unutulmaz şeyi sizinle paylaşıyoruz.

Lenin’in Mozolesi

1924’te Vladimir Lenin’in ölümünden sonra yaklaşık 1 milyon kişi Red Meydanına (Red Square) Devrimin babasını anmak için geldi. Hala 24 saat boyunca askerler tarafından korunan mozolesini ziyaret edebiliriz. Lenin’in mumyasını izlerken biraz aceleci olunulmalı. (Rus askerleri biraz sabırsız) Fakat çok tuhaf ve harika bir deneyim olduğunu kabul etmek gerekir.

lenin-mausoleum

Kremlin

Kremlin’in kırmızı tuğla duvarları arkasında gizli bu yerde Moskova’nın en önemli tarihi nesnelerini bulabiliriz. Kremlin evleri, dört katedral (evet dört), bir Askeri Müze, bir Elmas Müzesi ve Ivan the Great Bell Tower (Çan Kulesi). Rus politik gücün merkezi olarak Kremlin’in çok sıkı kuralları vardır. Bu nedenle kurulmuş düzenin dışına çıkmamak ve eğer askerleri rahatsız etmek istemiyorsan onların yönergelerini takip etmen senin açından iyi olur.

The-Kremlin

 

Saint Basil’s Katedrali

Moskova’nın en ikonik görüntülerinden biri olan bu katedral, Ivan the Terrible’ın bir emri olarak 16. Yüzyılda inşa edilmiştir. Kremlin üçgeninin batı tarafında yer almakta ve kubbelerinin renkleri sayesinde “Red Square” (Kırmızı meydan) ismiyle öne çıkmaktadır. Duvarlarının iç bölümü bolca fresklerle, tablolarla ve dini objelerle dekore edilmiş.

ciudad_57_20120303_1642233308

Kozmonotluk anıt müzesi

Uzay İstilacıları Anıtı’nın ayaklarının dibinde bulunan Kozmonotluk Anıt Müzesi (the Memorial Museum of Cosmonautics) Rus uzay keşif tarihini gösterir. Burada ilk uydunun tam bir kopyasını ve uzaya giden ilk adam olan Yuri Gagarin’in orijinal özel kıyafetleri ve eğitimde kullandığı diğer araçlarını bulabilirsin. Bu müze “the Space Race” uzay yarışında Rusya’nın rolünü büyüleyici bir şekilde gösteriyor.

0522-mma-14

Bolshoi tiyatrosu

Bolshoi, Rusya’nın ulusal tiyatrosu olup dünyanın en önemlilerinden biridir. Balenin, tiyatronun ve operanın içinde olmayan insanların bile bu eşsiz atmosfer sayesinde dikkatini çekmektedir. Sana internetten değil de bilet gişelerinde bilet almanı tavsiye ediyoruz çünkü daha uygun. Ancak en kısa sürede olman gerekiyor çünkü biletler hızla tükeniyor.

ifd21d4b38028ab40cb35d81ed7f79f97_-181033

 

 

About Author

Begum

Begum

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment