Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Tematik > Yalnız seyahat edilebilecek en iyi ülkeler

Tematik

Yalnız seyahat edilebilecek en iyi ülkeler

Yalnız seyahat edilebilecek en iyi ülkeler
Mayıs 26
21:19 2015
100
SHARES

Yalnız seyahat ettiğin zaman her şey daha yoğun ve gerçek bir şekilde hal alacak. Mozambik’ten Kanada’ya işte burada yalnızken çıkman gereken yolculuk yerlerinin listesi mevcut. Hiçbirini kaçırma!

Yeni Zelanda

Dünyamızda, Orta Dünya kıtası gerçek bir cennet. Herhangi bir hobbit bulamayacaksın ama burada insanlar gerçekten çok nazik ve sevimli. Sosyal çevreden başlayarak burası herkese ve her şeye saygı duyan bir ülke. Eğer ormanları, yağmur ormanlarını, dağları, buzulları, plajları, fiyortları keşfetmek istiyorsanız… En iyi yöntem kendi evini taşımak: bir kamp arabası bunu sizin için yapacaktır. Ancak bu seçeneği göze alamazsan, en turistik yerler ile bağlantılı birçok otobüs ve diğer yalnız gezginlerle tanışabileceğin bir çok otel bulabilirsin.

new-zealand-picturesque-landscapes-657-2

Kosta Rika

Yaşayan dünya üzerinde en mutlu insanların yer aldığı bir ülkede memnun olmamak mümkün müdür? Bizim cevabımız: hayır! Bu ülkede geliştirilen ekolojik ve sürdürülebilir turizm bütün kıtada gıpta ile bakılacak bir şey. Gerçek şu ki, fiyatlar gerçekten yüksek ama güzel insanlarla buluşabileceğin ve bu ülkenin nefes kesen doğal güzelliğini keşfedebileceğin bu yer için bu fiyatı ödemeyi kim umursar ki?

costa-rica-021

Güney Afrika

Johannesburg gibi şehirlerde güvenlik çok güçlü olmasa da, Güney Afrika genel olarak, iyi miktarda sağduyu ile ziyaret edilmesi gereken bir ülkedir. Pansiyon ağı dünya üzerinde en iyisi ve doğal güzellik sadece kültür çeşitliliği ile karşılaştırılabilir. Siyasi istikrarsızlık var olduğu sürece sorun yok.

eg_us_pa_080120

Kanada

Kanada’da geniş ve açık doğa manzarasında dolaşırken kendinizi keşfedin. Burası dünyadaki en gelişmiş ülkelerden biri, ama bir kez yemyeşil doğasında kayboldunuzmu medeniyet standartlarını umursamayacaksınız. Burada diğer yolcularla (ya da halktan birileriyle) karşılaşmanız oldukça karmaşık olacaktır. Ama eğer bu fırsatı elde ederseniz, kuracağınız bağ koparılamaz olacaktır.

Fondos-de-escritorio-paisajes-Winter-Moraine-Lake-Alberta-Canada-1080x1920

Mozambik

Buranın dünya üzerindeki en güvenli ülke olduğunu, en iyi toplu taşımaya, en iyi konaklama tesislerine, elektriğe ya da su şebekesine sahip olduğunu söylemek yanlış olacaktır… Fakat Vasco de Gama burası için “A terra de boa gente” (güzel insanların toprağı) diyorsa bir bildiği vardır.  Afrika’nın derinliklerine, kalp atışlarının seni bir adım daha atmak için ittiği ve yeni maceralar arayacağın bu yere  kendini bırak. Plajları, takımadaları, yeşil yuvarlak dağları ve vahşi yağmur ormanları. Ve tabi ki insanları… Birazcık Portekizce öğrenirsen yeni ailen olacaklar. Güney Afrika’daki gerçek bir mücevher.

Mozambique_culture

100
SHARES

About Author

Begum

Begum

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment