Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Tematik > Hobbit filminin çekildiği yerden 5 olağanüstü manzara

Tematik

Hobbit filminin çekildiği yerden 5 olağanüstü manzara

Hobbit filminin çekildiği yerden 5 olağanüstü manzara
Haziran 04
16:18 2015

Yüzüklerin efendisi serisinin ve Hobbit filminin nerede çekildiğini hiç merak ettiniz mi? Bugün seninle bu göz kamaştırıcı yerlerden bazılarını keşfetmek istiyoruz. Hazır mısın?

matamata – hobbiton

Hobbitlerin yaşadığı Shire tepeleri ve delikleri Matama yakınlarındaki bir çiftlikte bulunmaktadır. Eğer burayı ziyaret edersen Bilbo ve Frodo’nun evlerine göz atmayı ve Green Dragon Konukevinde bir bira yudumlamayı unutmayın. Her iki filmde de Yüzüklerin Efendisi ve şuan Hobbit’te bu küçük evler başroldedir.

IBP4451-Edit

Earnslaw Burn – Anduin vadisi

Earnslaw Burn, Yeni Zelanda’da merkeze inanılmaz derecede uzak bir konuma sahip fakat Hobbit’te görebileceğiniz en görkemli yerlerden biridir. Glenorchy’e yakın bu vadinin sahip olduğu buzullar ve şelaleler Anduin vadisini nefes kesici kılıyor.

47019052

Piopio – Trollerin ormanları

Uçurumlar, garip kaya oluşumları ve Mangaotaki Rocks’un tarihöncesi ormanı film esnasındaki çeşitli yerlerdeki senaryolarda yer alıyor:   cücelerin 3 trole karşı savaştığı orman, kurtların saldırısı, Radagast’ın resmi tanıtımı ve Gandalf’ın kılıcını, Dart’ı  Bilbo’ya verdiği o an. Muhteşem!

Pukaki gölü ve mount cook – Lake-Town ve Lonely Mountain

Pukaki Göl’ünün turkuaz suları ve arka planda Mount Cook’un zirvesi ile Smaug ejderhanın gizlice sonsuz hazinesinin içinde uyuduğu, Lake Town ve Lonely Mountain’in yeniden yaratılması için ideal yerlerdir.

Visit-New-Zealand-Mount-Cook-and-Pukaki-Lake-New-Zealand-1600x1082

Ruapehu – Lonely Mountain’e giriş

Tongariro Ulusal parkının içinde Ruapehu dağının kayalıklı manzarası, Hobbit’teki Lonely Mountain’e giriş sahnelerinin çekildiği yer olarak belirlenmiştir: Smaug’un ıssızlığı. Burası genel olarak olağanüstü bir yer olmakla birlikte Yeni Zelanda’ya gelen kayak severler içinde ayrıca bir gereklilik.

New Zealand, www.truetravel.cz

About Author

Begum

Begum

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment