Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Uncategorized > Sularla çevrili 4 göz alıcı kale

Uncategorized

Sularla çevrili 4 göz alıcı kale

Sularla çevrili 4 göz alıcı kale
Haziran 04
14:42 2015

Eilean Donan kalesi – iskoçya

Eilan Donan İskoçya’nın sembolik yerlerinden biridir. Bu kale bir adada inşa edilmiştir. Göz kamaştırıcı güzellikte olan bir noktada bulunması onu İskoçya’nın yüksek kesimlerinde ki en çok ziyaret edilen yerlerden biri yapmıştır. İlk olarak 13. Yüzyıl sırasında inşa edilmiştir. Feodal dönemde 4 kere değişikliğe uğramıştır ve 1719’da Yakubi ayaklanması nedeniyle kalıntılar azalmıştır. 1911 yılında Yarbay John MacRae-Gilstrap adayı satın aldı ve kaleyi eski ihtişamına geri çevirmek çevirmeyi başardı.

86c584cf3eca81f1fdf687b6883c23ed

chillon kalesi – İsviçre

Cenevre Gölü kıyısında bir kaya üzerine inşa edilmiş olan bu kaleye her yıl 300.000’den fazla ziyaretçi gelir. Chillon, Savoy Kontlarına aitti. Daha sonra, kale sırasıyla Bernese ve Waldensians tarafından alınmıştır. İçerisinde 14. Yüzyıldan kalma inanılmaz duvar resimlerini, salonları ve özgün dekorasyonu ile korunmuş yatak odalarını görebilirsiniz. Tüm kale,  3 savunma duvarı halkasıyla korunan 25 bina ve 3 avludan oluşur.

Château_de_Chillon_-_Montreux

Egeskov Kalesi – Danimarka

Son 460 yıldır, Danimarka’nın ikinci büyük adası olan, Funen’in güneyinde bulunan Egeskov, daima ayrıcalıklı konumu sayesinde ayağa kalktı. Burası ayrıca Avrupa’nın en iyi korunmuş olan hendeğiyle meşhur. 1554 yılında Frands Brockenhuus tarafından yeniden inşa edildi. O dönemde siyasi istikrarsızlık, Reform ve kontlar arasındaki çatışmalar, birçok toprak sahiplerinin evlerini kaleye dönüştürmelerine neden oldu. Burası 25 Nisan-17 Ekim tarihleri arasında ziyarete açıktır.

Egeskov-castle-1

azay-le-rideau kalesi – Fransa

Şuanki Azay-le-Rideau Kalesi Fransız Rönesans’ının bir mücevheridir. Frances I hükümdarlığı sırasında varlıklı bir finansör olan Gilles Berthelot sayesinde 1518-1523 yılları arasında inşa edilen bu yer Indre ve Loira’nın bulunduğu bölgededir. Kalenin temelleri doğrudan Indre nehri içinde inşa edilir ve küçük bir ada üzerinde yükselir. Salonlar 16. ve 17. yüzyıl tarihlerinden kalma duvar halıları ile dekore edilmiştir. Bütün yıl boyunca ziyarete açıktır.

azay-le-rideau_1

 

About Author

Begum

Begum

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment