Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Tematik > Uçakta uyuyabilmek için yararlı ipuçları

Tematik

Uçakta uyuyabilmek için yararlı ipuçları

Uçakta uyuyabilmek için yararlı ipuçları
Haziran 26
18:24 2015

Sen de uçakta zor uyuyabilen insanlardan mısın? O zaman bizim püf noktalarımızı takip et ve tatlı rüyalar gör.

UÇAK İÇİN YORGUN OL

Uçuştan önceki gün bazı fiziksel aktiviteler yaptığından emin ol, ve eğer mümkünse her zamankinden az uyu. Amaç, havalimanında kaybolmadan uçağa binip yerine oturmak için gerekli enerjiden fazlasına ihtiyaç olmadan uçağa varabilmek. Bununla beraber, bu püf noktası sana uçuş öncesi gece partisi için bahane olmasın. İnanılmaz yorgun olursun ve akşamdan kalmalar ile uçuş iyi bir kombinasyon olmayacaktır.

KENDİNE BİR KULAKLIK EDİN

Bu iki şekilde kullanılabilir: Rahatlamak ve uykuya geçmek için belli tür müziğe ihtiyaç duyan insanlar vardır. Fakat sen bu grupta değilsen, kulaklığı kendini kabinin rahatsız edici seslerinden izole etmek için bir kulak tıkacı olarak kullanabilirsin: mürettebatın yiyecek ve içecek teklifi, insanların etrafta gezinmeleri, konuşmalar hatta makine gürültüleri…

How-to-Catch-Your-40-Winks-at-40000-Feet

UYKU BANDI KULLAN

Tamam. Hadi yüzleşelim. Bu aksesuar estetik olarak en iyisi olmayabilir ancak bu durum için çok kullanışlıdır. Kabin, uçuş zamanının çoğunda aydınlatılacaktır ve uyku bandı sana karanlığı bulmanda yardımcı olacaktır. Bir pelerin ve kılıçla Zorro’yu taklit etmeye hazırsın. Ancak kılıca dikkat et, metal dedektöründe uyarı sesi verecektir.

RAHAT KIYAFETLER GİY

Eğer evde uyumaya giderken pijama veya rahat kıyafetler giyiyorsan neden uçakta da aynısını yapmayasın? (Çıplak olmak bir seçenek değildir!) Tamam, belki Süngerbob Kareşort pijamaların biraz fazla gelebilir ama eşofman ve bol giysiler seni daha özgür ve rahatlamış hissettirecektir.

KENDİNİ SICAK TUT

Uçak kabinleri her zaman biraz serindir, ve hepimiz uyurken sıcak hissetmeyi severiz, doğru mu? Eğer donmak istemiyorsan birkaç seçeneğin var; yastık savaşı, birkaç bardak şarap içmek, yol arkadaşına sürtünmek veya yanına bir battaniye veya sıcak tutacak kıyafetler almak. Karar senin.

AIR_CLUB-sleeping

About Author

Begum

Begum

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment