Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Asya > 30 yaşından önce yapman gereken 8 şey – Bölüm 1

Asya

30 yaşından önce yapman gereken 8 şey – Bölüm 1

30 yaşından önce yapman gereken 8 şey – Bölüm 1
Temmuz 21
01:48 2015

Ciddi anlamda çalışmaya başlamadan, aile kurmadan, bankalar ve krediler tarafından esir alınmadan önce… Yetişkin olmanın sorumlulukları hayatını kontrol altına almadan gidin ve çılgınca bir şeyler yapın! Tavsiyeye mi ihtiyacınız var? Biz size 8 tane verelim.

macchu picchu’yu görmek için inka’ya yürü

Macchu Picchu kadar etkileyici bir sona sahip sadece birkaç patika vardır. İnka yolu, yürüyerek 43 kilometrelik bir rotadır, ki bu yürüyüş, yoğun sisle kaplı yağmur ormanları ve eski merdivenlerden geçerek, UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesinde yer alan, Peru ve gezegendeki en güzel manzaraya ulaşmayı sağlar. Macchu Picchu’nun görkemli harabeleri ve ünlü Güneş Kapısıyla çabalarınızı taçlandırın. Bu unutamayacağınız bir deneyim olacaktır.

sırt çantanı kap asya’ya git

Üniversitedesiniz, biraz para biriktirdiniz ve 2 aylık yaz tatili boyunca ne yapacağınızı bilmiyorsunuz…Kolay: Olmazsa olmazlarınızı sırt çantanıza koyun, Bangkok’a (veya başka bir yere) uçuş rezervasyonu yapın. Vietnam, Kamboçya, Laos veya Tayland gibi ülkelerde seyahat etmek, yaşamak kolay ve ucuzdur. Bu ülkeler Avrupa ve Amerika’da bulmakta zorlanacağınız fiyatlarla siz turistleri karşılamaya hazırdır.

Winning-Picture-of-Bagan

yeni zelanda’da bungee jumping yap

Ekstrem sporlardan hoşlanır mısınız? Yeni Zelanda adrenalin tutkunları, doğa ve macera sevenler için mükemmel bir yerdir. Burada raftingten zorbinge kadar istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. (Zorbing: Şeffaf plastik bir kürenin içinde tepeden aşağıya yuvarlanma) Fakat karşı konulmaz güzellikteki derin vadiler, nehirler ve kanyonlar dolayısıyla bungee jumping en iyisidir. Yükseklik korkunuzun üstesinden gelmek ve büyüleyici manzaraların tadını çıkarmak için mükemmeldir.

maxresdefault1

meksika’daki karstik göllerde dal ve yüz

Kireç taşından oluşan bir tabanın çökmesiyle meydana gelmiş tatlısu çukuru olan karstik bir gölün fotoğraflarını daha önce gördüğünüze eminiz. Meksika’daki Yukatan Yarımadasında bunlar çok yaygındır. Antik Mayalar buraların diğer dünyaya giriş yapabileceğin ve Tanrılarla iletişim kurabileceğin yaşam kaynakları olduğuna inanırdı. Ağaçlar arasında süzülen ışıkla hafifçe aydınlanmış turkuaz sularda yüzmekten daha iyisini düşünebiliyor musunuz? Biz düşünemiyoruz. Ik-kil karstik gölü en popülerlerinden biri olsa da önünüzde çok seçeneğiniz vardır.

Ik-Kil-Cenote

About Author

Begum

Begum

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment