Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > BARSELONAYA GİTMEMEK İÇİN 10 NEDEN

Avrupa

BARSELONAYA GİTMEMEK İÇİN 10 NEDEN

BARSELONAYA GİTMEMEK İÇİN 10 NEDEN
Temmuz 06
19:03 2015

GÜELL PARK, CASA BATLLO

Gaudi’nin buradaki eserleri seni inandırmaya çalıştıkları kadar özel değildir. İnsanlar sana Park Güell’in muhteşem güzelliğini anlatır, sen de hakkında birçok şey okuyabilirsin. Ancak dürüst olmak gerekirse bir çocuk bile gözü kapalı orayı tasarlayabilir.
24

BOQUERİA MARKET

Gerçekten değişik bir market mi? Sen her yerde bunlardan bir tane bulabilirsin. Doğrusunu istersen bu marketlerden bir tanesini gördüysen, diğerlerini neden göresin? Zamanını böyle şeylerle harcama!

LAS RAMBLAS

Gazete, dergi, çiçek ve yiyecek satın alabileceğin büfelerle dolu bir sokak… Kim derdi ki Las Ramblas şehrin sembolü olacak diye? Biz diyoruz ki; tamamen saçmalık!

GOTİK BÖLGE

Bu bölgenin olayı, kimsenin gitmediği kiliseler, küçük köprüler, taşlar ve bunların acayip karışımlarını görmek… Ne korkunç bir fikir.

SAGRADA FAMİLİA

Biri bize açıklayabilir mi, son bitiş tarihi bile belli olmayan bitmemiş bir katedral için nedir  bütün bu yaygara? Gerçekten, neden? En azından alandan vinçleri çıkarabilirler. Kesinlikle fotoğrafları berbat ediyor!

Sagrada_Familia_nave_roof_detail

KATALAN MÜZİK SARAYI

Dürüst olmak gerekirse, yapı bahsedildiği kadar etkileyici değil. Ve eğer akustikler hakkında konuşacaksak… Herhangi bir yer müzik dinlemek için buradan daha iyidir. Hatta benim ipodum bile!

EL CALL, YAHUDİ BÖLGESİ

Şehirde binlerce gezilecek sokak varken, komşularının “tarihini” kim ne yapsın? İnsanlar gereğinden fazla önemsiyor.

TAPAS

Hangi normal insan güzel bir güveç yemeği yerine tapas yemek ister? Siz deli misiniz? Küçük bir tabak garip soslu kızartmaya para ödemek kimin harika fikri acaba? On tane yesem yine de aç kalırım.

SANTA MARİA DEL MAR

İnsanlar Sagrada Familia ile kıyaslanamaz diyorlar. Eğer böyle diyorlarsa neden ziyaret edesin ki? Kesinlikle değmez.

LA BARCELONETA

Plaj? Hayır, teşekkürler. Canım kertenkele gibi yanmayı ve vücudumun her köşesinin kumlarla kaplanmasını istemiyor. Ayrıca şehrin en ünlü plajlarından biri olması da önemli değil. Kesinlikle aşırı kalabalık olacaktır.

About Author

Begum

Begum

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment