Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Seyahat ipuçları > Bayan gezginler için dünyadaki en uygun şehirler

Seyahat ipuçları

Bayan gezginler için dünyadaki en uygun şehirler

Bayan gezginler için dünyadaki en uygun şehirler
Temmuz 26
22:47 2015

Marlo Morgan’dan Isabel Suppe’ye, bavulunu hazırlayıp hayallerini gerçekleştirmek isteyen bayanların sayısı günden güne artmakta… Bu sefer başrolde sen varsın, bu nedenle bu makaleyi senin gibi uzaklara uçmaya istekli bir ruha sahip olan bayanlara adıyoruz. Alışveriş? Egzotizm? Macera? Ne aradığın gerçekten önemli değil, çünkü bayan gezginler için bütün bunları harika olan bu şehirlerde bulacaksın.

Paris: sokakta şiir ve kişiye özel tüm sırlar

Romantik ve sofistike, Paris bütün korkularından arınmana değecek bir yer. “Fransız öpücüğü”ndeki Meg Ryan gibi hisset ve Eyfel Kulesi ve Nôtre-Dame Katedrali gibi fantastik anıtların etrafında dolan. Pont d’lena’da Seine Nehri’nin manzarasının tadını çıkart ve Lafayette ve ya özel Marché de Saint Germain ziyaretiyle mükemmel bir şekilde geçirdiğin gününe noktayı koy.

Paris, France

cuzco ve kayıp inka kültürünün kalıntıları

Gizemli ve büyülü, Cuzco hala var olan bu yerlerden bir tanesi. Sömürge mimarisi, Kolomb öncesi kültürünün izleriyle dolu olan bu yer turistlerin nutkunun tutulmasına sebep olacaktır. La Compañía kilisesi ve  Plaza de Armas olarak adlandırılan Ana Meydan’ın seni etkilemesine izin ver. Tavsiyemiz, inka kültürünün diplerine inmen ve Sacsayhuamán’ın kalıntılarını, Qenqo Labirentini ve ya Machu Pichu etkileyici tapınağını (Cuzco’dan 3 saat uzaklıkta) keşfetmen üzerine olacaktır.

30

bruges, masal kenti

Grimm kardeşler hala yaşıyor olsaydı, bugün kendilerini Bruges’te UNESCO Dünya Mirası’nda bulurlardı. Beşik çatılı evlerin arasında, kristal berraklığındaki suyun akışıyla oluşan inanılmaz kanallar, eşsiz bir atmosfer yaratıyor. Şehrin merkezinde, yaklaşık 2 km çevresinde, Markt Meydanı’nın çan kulesi, Burg Meydanı, Holy Blood Bazilikası ve ya Memling Müzesi gibi yerler bulunmaktadır. Çikolata Müzesi önünden geçebilir, De Garre’de özel ve lezzetli bir biranın tadını çıkartabilirsin.

260719-bruges

Şanghay’da egzotizm ve son trendler

Saf oryantal gelenek ve kenar kesme mimarisi Şanghay’da birlikte yaşamaktadır. Yu’nın inanılmaz bahçesi, Huxinting çay salonu ve ya Jade Buda Tapınağı gibi şehrin eski bölgesindeki binalara, parkalara ve sahip oldukları Asya tarzına hayran kalacaksın. Daha fütüristik vizyona sahip olanlar için, Oriental Pearl Radyo&TV Kulesi ve SWFC gözlemevinin bulunduğu Pudong bölgesindenki manzaraya bir göz atmayı ihmal etmeyin.

shanghai-from-above-world-hd-wallpaper-1920x1200-2662

About Author

Begum

Begum

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment