Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Tematik > Dünyadaki en ilginç müzeler ve başyapıtları – Bölüm 2

Tematik

Dünyadaki en ilginç müzeler ve başyapıtları – Bölüm 2

Temmuz 30
09:15 2015

Dediğimiz gibi, kültürel turizm birçok insanın karar verip dünyayı keşfetmesi için bir sebep. Bugün sana dünyanın en ilginç müzelerini ve bir numaralı eserlerini göstermeye devam edeceğiz. Hiçbirini kaçırma!

Vatikan müzeleri ve Vaticanus kodeksi

Vatikan Apostolik Kütüphanesi Vatikan Sarayı’nın içinde yer almaktadır. Dünyanın en eski kütüphanelerinden birini ve 1475 yılında finanse edilmiş en önemli tarihi metinlerin yer aldığı evleri barındırmaktadır. Kütüphane, mirasını her geçen gün artırmıştır. Yazılar arasında İncilin en eski el yazmalarından biri, Vaticanus Kodeksi yer almaktadır.

Vaticana_Vat._lat._3868_4v-5r

Altın müzesi ve muisca Salı

Altın Müzesi, dünyadaki en geniş hispanik öncesi seramik, kemik, kabuk, kumaş ve altın gibi objelerin koleksiyonuna sahiptir. Gerçek sahibi Kolombiya Bankası ve amaç korumak ve Kolombiya topraklarındaki yerleşik kültürü sanat ile birlikte göstermektir. Muisca Raft’a bir göz at (İspanyolcası Balsa Muisca) La Ofrenda olarak adlandırılan bir odada, bir ritüel olarak taçlandırılan ve tasvir edilen bir obje. El Dorado zamanlarına geri döneceksin, altın şehir.

img_0066-tweaked

sanat üçgeni: prado Müzesi, Reina Sofia Müzesi ve Thyssen-Bornemisza Müzesi

Güney Amerika’dan İspanyaya, İspanyol İmparatorluğu’nun eski başkenti: Madrid. Prado Müzesi dünyada en çok ziyaret edilen müzelerden biridir. Nedenini bilmek ister misin? Velázquez, El Greco, Goya, Murillo’nun parçaları… Liste sonsuz. Sebep bu. Reina Sofía müzesinde açıkça göze çarpan bir parça mevcut: Picasso tarafından yapılmış, Guernica. Ve Thyssen-Bornemisza Müzesi tüm zamanların en büyük özel galerisi. Bunları kaçıracak mısın yani?

DE00050

Ulusal Antropoloji Müzesi ve Aztek takvimi taşı

Güney Amerika’ya geri dönüyor şimdi de Mexico City’e hareket ediyoruz. Ulusal Antropoloji Müzesi’nin kalbinde, Meksika kozmogonisinin yontulduğu yerde bulunan bazalt yuvarlak bir disk olan Aztek Takvim Taşı’na hayran kalacaksın. Müze sergi salonlarına, açık alanlara, bahçelere ve ağzınızı açık bıraktıracak ünlü çeşmesinin bulunduğu bir merkez meydanına bölünmüş bu müze 79.000 metrekareden daha fazla bir yere sahiptir.

0001

Metropolitan Sanat Müzesi ve kanagawa’daki “The Great Wave”

The Great Wave Japon sanatçı Hokusai’nin en ünlü ve dünyada en çok bilinen tablolardan biridir. Eğer görmek istiyorsan dünyadaki en önemli müzelerden biri olan Met’e gitmelisin. Her yıl 2 milyondan fazla turist Met’in sunduğu bu bütün hazinelere tanık oluyor.

maxresdefault

About Author

Begum

Begum

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment