Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Tematik > Glampling: kampın ve sihrin birleşerek bir kral gibi doğanın tadını çıkarması

Tematik

Glampling: kampın ve sihrin birleşerek bir kral gibi doğanın tadını çıkarması

Glampling: kampın ve sihrin birleşerek bir kral gibi doğanın tadını çıkarması
Temmuz 18
22:57 2015

Glampling nedir? Kamp yapmanın ve sihrin bir karması olup diğer bir deyişle doğanın orta yerinde uyuma ama beş yıldızlı bir oteldeki rahatlıktan vazgeçmeme. Eğer böyle bir şey tecrübe etmek istiyorsan, okumaya devam et, hayran kalacaksın!

Treehotel – İsveç

Gözlerini kapat ve etrafında ormanla kamuflaj edilmiş, aynalardan yapılma bir küp düşün… Güzel, eğer İsveç Treehotel’a gidersen böyle bir yerde uyuman mümkün. Harads Ormanın’da bulunan bu yer, “The Tree Lover” filminden ilham alınarak dizayn edilmiştir. Çevre için, estetik ve saygının birleştirilmesiyle ağaçlardaki bu odalar inşa edilmiştir.

1294840180-8304-001-1000x670

Ekolojik kamp – patagonia, şili

EcoCamp Patagonia, Paine Milli Parkı’nın kalbinde bulunan çevre tesisi hakkına saygılı ve muhteşem bir yerdir. Kendi jeodezik bir kubbesinde uyumak olağanüstü bir deneyim olabilir.  25 kubbe odası bulunan bu yerde ayrıca yemek yemek ve seyahat arkadaşlarıyla zaman geçirmek için üç ayrı ortak odası bulunmaktadır.

139718-ecocamp-patagonia-communal-dome-interior-crop

tena tena kampı – Zambiya

Great Rift Vadisi‘nin sonunda sağ tarafta, Tena Tena Kampı, Malawi ve Zambiya’da Robin Pope Safaris’in sahip olduğu tatil beldelerinden biridir. Bu kamp alanının cennet gibi kabinlerinde tavan olarak ağaç tepelerini bulacaksınız. Buraya bir fotoğrafik safari yapmak için gelmiş olsan da en çok zamanını geçireceğin yer çadırlar olacak. Ayrıca burada Afrika vahşi doğasıyla çevrili bu alanda yaşamanın nasıl hissettirdiğini anlayacaksın. Ama her zaman güvenli ve sağlıklı.

max1100x600

nduara Loliondo – Tanzanya

Nduara Loliondo, Nomad Tanzanya’nın en büyüleyici kamp alanlarından biridir. Ülkenin kuzeyinde bulunan bu yer, doğanın muhafazası altındadır. Resepsiyon ve yemek salonları yerel halkın göçebe kültürünü, ziyaretçilere göstermek için Moğol tarzı yurtlarla dizayn edilmiştir. Diğer taraftan odalar geleneksel Meru çadır stilini devam ettirerek deri ve parlak kumaşlarla dekore edilmiştir. Sadece bir kere günbatımını izleyerek sonsuza dek Afrika’da kalmak isteyeceksiniz.

1fba808fe166f648a916f54b36b0e145a559df

About Author

Begum

Begum

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment