Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Amerika > İşinden istifa edip seyahate çıkman için 5 sebep

Amerika

İşinden istifa edip seyahate çıkman için 5 sebep

İşinden istifa edip seyahate çıkman için 5 sebep
Temmuz 15
18:25 2015

Bütün yıl bir şeylerin hayalini kurduğunuz ama ofiste sıkışıp kaldığınız o döneme tekrar gelmiş bulunmaktayız. Ve biliyoruz ki işini seviyorsun ama… Yurtdışına seyahat etmek istemez miydin? Birkaç gün dahi olsa? Bahaneleri bir kenara bırak ve gelecek tatilin için plan yapmaya hazırlan! Fikre mi ihtiyacın var? Sana 5 tane vereceğiz.

Moorea Adası – Fransız Polinezyası

Pasifik Okyanusu’nun güneyinde bir cennet. Saf mutluluk. Moorea ziyaretçilerine, kristal berraklığında lagünler, lezzetli bir gastronomi ve her şeyden önce sakinlik ve huzur vaat ediyor. Eğer birkaç gün kendini hayattan soyutlamak istiyorsan burası senin ideal tatil mekanın olacaktır.

5reasons_moorea_island_french_polynesia_south_pacific-1493641

Lofoten Adaları – Norveç

Uzun ve sert bir kışın ardından ihtiyacın olan şey sadece Lofoten Adalarına yapacağın seyahat olacaktır. Saf ve temiz havası (balıkçı limanları haricinde) ve mayıs ve ağustos ayları arasında her gün 24 saat gün ışığından yararlanabileceğiniz bir yer… Ofis bağımlıları için ideal bir yer.

5reasons_midnight-sun-in-lofoten-norway-©2013-Christian-Bothner

mendenhall buz mağaraları – alaska

Bu merak uyandırıcı yeri görüp, tanıklık etmek için kayak yapmak ve Mendenhall buzulu üzerindeki donmuş yol boyunca yürüyüş yapmak zorunda kalacaksın. Panik yapma, çabalamana değecek. Ne yazık ki mağaraların inanılmaz şekilleri küresel ısınmanın doğrudan sonucudur, ama itiraf etmeliyiz ki sonuç bu kadar muhteşem olamazdı.

5reasons_watch-this-beautiful-video-tour-of-alaskas-incredible-ice-caves

Cenote Dzitnup – Meksika

Bu göz kamaştırıcı vaha Yucatan Yarımadası’nın yanıltıcı ovası altında gizlidir. Kireçtaşı çatısındaki basit bir açılış, güneş doğarken ışınların büyülü turkuaz sularına doğrudan vurmasına izin verir. Eğer izini kaybettirmek istiyorsan burası senin için mükemmel bir yer.

5reasons_publicacion_3e4c

Fingal Mağarası – İskoçya

İsmini kral Finn MacCumhaill’den (Filgal arkadaşları için) almış olan bu etkileyici kaya oluşumu, bazı insanları insan eliyle yapılmış heykeller olduğunu düşündürmek için kusursuz bir yapı ortaya koymaktadır. Gerçekte mağara, yılların erozyon ve bazı tuhaf jeolojik süreçlerinin bir sonucudur. Neyse, gerçekten görülesi bir yer.

5reasons_watch-this-beautiful-video-tour-of-alaskas-incredible-ice-caves

 

About Author

Begum

Begum

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment