Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Asya > Kaybolmak isteyenler için kayıp seyahat noktaları

Asya

Kaybolmak isteyenler için kayıp seyahat noktaları

Kaybolmak isteyenler için kayıp seyahat noktaları
Temmuz 27
21:13 2015

Bazen yok olma ihtiyacı duyarız, günlük hayatın seslerinden, gürültüsünden uzaklaşmak isteriz, sadece nasıl yapacağımızı bilmiyoruz. Bugün, sana bazı eşi benzeri olmayan yerler göstererek yardımcı olacağız, eşsiz ve gizli… Gizli yerleri bulmak biraz zor olabilir. Ama endişelenme, bu kesinlikle muhteşem olan yerleri keşfettiğin anda ödüllendirilmiş olacaksın.

Grönland

Fiyortlar, kuzey ışıkları, buzdağları, termal kaynaklar ve kurtların taşıdığı kızakla yapılan keşifler bu büyük adanın bazı gizli güzelliklerinden. Grönland, iki milyon kilometre kareden fazla buzulu barındırıyor. Genellikle sıcaklık 10º’den fazlaya ulaşmıyor. Bununla birlikte, sadece eriyen buzun gürültüsü ve denize düşüşü ile tüylerin diken diken olacak. (soğuk yüzünden değil)

Tonga

Fiyi, Tahiti, Samoa … Çoğunu biliyorsun ama mesela şimdiye kadar Tonga hakkında herhangi bir şey duydun mu? Yeni Zelanda’dan 2.000 km uzaklıkta, dört takımadaya bölünmüş, 36sında sadece yerleşik hayat olan 176 minik Polinezya adasından oluşur. Tonga asla sömürgeleştirilmemiştir, bu nedenle atollerin yemyeşil doğası, beyaz kumlu plajları, mercan resifleri, gölleri ve antik volkan kraterleri ile atalarının kültürünü korur. Eğer gerçekten benzersiz bir şeye tanık olmak istiyorsanız, her yıl haziran – ekim ayları arasında kambur balinaların çiftleşme töreninin gerçekleştiği Vava’u adasını ziyaret edin.

11-wow-tonga-is-incredible

gayzer vadisi, Rusya

Rusya ve Alaska arasında doğu kenarında yer alan Kamçatka volkanik yarımadası, Petropavlovsk ‘dan sadece helikopterle ulaşımı olan Gazyzer vadisi olarak bilinen bu yere ev sahipliği yapar. Zorluk ve elde etmek için ödemek zorunda olduğun fiyat nefes kesici bir manzara ile ödüllendiriliyor: yüzlerce termal kaynak, seni su baharı ve 40 metreye ulaşan sıcak su sütunları ile selamlıyor.

kamchatka_geysers_01_big

Lapland

Halk arasında Noel Baba’nın memleketi olarak bilinen, Finlandiya’daki bu bölge sonsuz ormanları, donmuş gölleri ve aşırı sessizliğiyle özeldir. Sadece yazın ortaya çıkmayan güneşe gözlerini dik, ve ya ne zaman karanlığın geldiğini bilemediğin kış aylarında buzlu manzara ortasında ren geyiği etinin tadına bak.

dogsledding-lapland-23

About Author

Begum

Begum

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment