Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Kesinlikle ziyaret etmen gereken ücretsiz müzeler – Bölüm 1

Avrupa

Kesinlikle ziyaret etmen gereken ücretsiz müzeler – Bölüm 1

Kesinlikle ziyaret etmen gereken ücretsiz müzeler – Bölüm 1
Temmuz 15
22:51 2015

Yeni bir şehir ziyaret etme istisnasız unutulmaz bir tecrübe: bilinmedik sokaklar, restoranlar, inanılmaz dükkanlar… Ve tabi ki de ilginç müzeler! Kısa zaman için görülecek çok fazla şey; günün sonunda sanki bir servet harcadığını düşünmen çok normal. Ama sakın panik yapma! Bugün sana saatlerini sanatla geçireceğin ve bir kuruş harcamayacağın 3 müze göstereceğiz.

Tate modern – Londra

İngiliz başkenti genellikle pahalı ve çok hesaplı olmayan bir yer olarak bilinmesine rağmen, Thames Nehri boyunca görülecek birçok yer mevcut ve hepside ücretsiz. Örneğin, inanılmaz Tate Modern Galerisi, eski bir enerji santrali, inanılmaz bir koleksiyon ve ilk seviye geçici sergiler bulunduran bir sanat evine dönüştürülmüştür. Ayrıca, çatı katından şehrin manzarasının tadını çıkartabilirsin.

Tate-Modern

The Statens Museum for Kunst – Kopenhag

Her şehir büyük bir müzeye sahip, içeri ne zaman girdiğini bilebilirsin ama ne zaman çıkacağını tahmin edemezsin. Sanatın muhteşem parçalarından biri günler önce bu harika restaron için yaptığın rezervasyonu sana unutturacak… Ve tabii ki Kopenhag bunlardan birine sahip. The Statens Museum for Kunst müzesi, tarihin yüzyıllarını kapsayan bir koleksiyon barındırıyor: Tintoretto’dan Picasso’ya, Rembrandt’den Matise’ye. İnanılmaz… ve ücretsiz!

Statens_Museum_For__555924a

İskoçya ulusal müzesi – edinburg

İskoçya Müzesi ve Kraliyet Müzesi füzyonu ile 2006 yılında doğmuş olan bu kompleks hala iki kimliği muhafaza eder. Edinburg sevimli şehrinin kalbinde bulunan bu müze çok çeşitli antik nesnelere ve İskoç tarihine bağlı arkeolojik kalıntılara ev sahipliği yapar. Viktorian (Viktorya) bölümünde bilime, teknolojiye ve doğa tarihine adanmış büyüleyici ve interaktif bu koleksiyona hayran kalabilirsin. Koyun Dolly, Antik Mısır emanetleri ve bir F1 aracı orada bulabileceğiniz örneklerden sadece bir kaçı. Bunları kaçırmak ister misin?

PLEASE NOTE IMAGES ARE EMBARGOED UNTIL 0:01 28TH JULY Pic Katielee Arrowsmith/Deadline News A new era for the National Museum of Scotland begins this Friday. The National Museum of Scotland throws open its doors to the public this Friday after a multi-million pound refurbishment. With 16 new galleries and over 8000 objects on display, many  for the first time, the museum is set to become a big hit with the public. Commenting on the new exhibits, Director Dr Gordon Rintoul said: "What we have here is the whole world under one roof.

About Author

Begum

Begum

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment