Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Paris’te ücretsiz yapılacak 4 plan

Avrupa

Paris’te ücretsiz yapılacak 4 plan

Paris’te ücretsiz yapılacak 4 plan
Temmuz 31
00:38 2015

Paris ziyaret etmek için her bahane kabulümüz. Servet harcamamak tabii ki seyahati daha iyi hale getirecektir. Nerede olduğunu bilirsen, her türlü kültür, eğlence ve gastronomi ilgili aktiviteyi bulabilirsin. Paris’teki her şeyin pahalı olduğu klişe lafları bir kenara bırak ve ücretsiz olan bu aktivitelerin keyfini çıkart.

Paris’ten çıkmadan Hindistan’ı keşfet

Faubourg-St-Denis boyunca, Gare du Nord ve La Chapelle’in kapısı arasında kendinizi Hindistan’da gibi hissedebilirsiniz. 70’li yıllardan beri bu yer, renkli vitrinlerin ve bu inanılmaz kültüre adanmış restoranlarının oluşturduğu egzotik bir bölge haline gelmeye başladı.

Romantik ol

Diyeceksin ki, Paris’te olmak romantik olmak için oldukça basit bir yer değil mi? Ve biliyoruz ki Eyfel Kulesi’ni biliyorsun ama bilmeni istiyoruz ki oraya fark edilmeden gidebileceğin çok özel bir köşe var. “Je T’aime” duvarı, 50 farklı dilde “Seni seviyorum” yazılı yerden bahsediyoruz. Bu yer, Abbesses’de metronun sağ girişinde bulunuyor. Paris Je t’aime!

11608680013_2b7d27f529_b

Belleville manzarasına hayran kal

Belleville ya da “güzel şehir” Paris’in, yirmi numaralı bölgesinde bulunan bir mahallesidir. Buranın henüz, turistler tarafından keşfedilmediğini söyleyebiliriz. Çekinme ve Belleville Park’ına ulaşmak için tırmanmana bak. Bu arada, Sacre Coeur değil de buranın şehrin en yüksek noktası olduğunu biliyor muydun? Fotoğraf çekmeyi unutma!

Parc_de_Belleville_Paris_01

Paris’teki dar sokak keşfet

Aşırı kalabalık Champs Elysées’i unut ve hara var olan Paris’in bu tipik daracık sokaklarına dolaş. En dar sokağın nerede olduğunu bilmek istiyorsan, bir ipucu verebiliriz, “La Rue du Chat qui Pêche” olarak biliniyor. Nerede olduğunu bulmak sana kalmış…

About Author

Begum

Begum

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment