Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Asya > Hong Kong’da yapılacak en iyi ücretsiz şeyler

Asya

Hong Kong’da yapılacak en iyi ücretsiz şeyler

Hong Kong’da yapılacak en iyi ücretsiz şeyler
Ağustos 07
00:17 2015

Hong Kong ucuz bir yer değil fakat az bir miktar para, biraz plan ve yaratıcılıkla eğlenceli bir gün geçirilebilir. Bu metropol açıkhava aktiviteleri, sokak konserleri, galeriler ve marketler, diğer bir çok ücretsiz aktivitelerle boldur.

Müzeler, galeriler ve sanat alanları

a48421a0-b7bc-408d-98bb-029f753aed61_750_469

Ücretsiz sanat Hong Kong’da her yerde. Mesela şu yedi müze her çarşamba ücretsiz: Sanat Müzesi, Tarih Müzesi, Miras Müzesi, Bilim Müzesi, Uzay Müzesi, Sahil Savunma Müzesi ve Dr Sun Yat-sen Müzesi. The Flagstaff Museum of Tea Ware Müzesi, Hong Kong Demiryolu Müzesi ve bir çok halk müzesi her gün ücretsiz. Adanın güney tarafında, Wong Chuk Hang’daki eski fabrikalar, Bahar Atölyesi gibi güzel galeri alanlarına dönüştürülmüştür ve birçoğuna giriş ücretsizdir.

wan chai’deki sokak konserleri

CA-1

Ekletik müzik organizatörü Kung Chi-shing aracılığıyla klasik cazdan indie müziğine özellikle çok iyi olan bazı yerel müzisyenlerin sunduğu konserler, her ayın üçüncü cumartesisi (17:30-20) Arts Centre’ın (Sanat Merkezi) dışarısında, ikinci perşembesi (19:30-21) Blue House’un (Mavi Ev) dışarısında ve her son pazarı (15-16:30) Comix Home Base’dedir. Bu üç mekan Wan Chai’de bulunmaktadır.

Market’e gitmek

IMG_3054

Gerçek bir mücevher sahibi oluyormuş gibi, Hong Kong’un marketlerinin seni zengin edeceği şey: atmosferi. Temple Street Night Market, falcıları, yetişkin oyuncakları ve Kanton opera’yı bulundurmaktadır; Bayanlar pazarı size “I Love HK” tişörtlerini ve futbol kazaklarını size sunuyor; bahçe araçlarının yanında, Çiçek Market’inde kokulu çiçek desenleri yer alır. Şehrin her yerine yayılmış bu renkli, karmaşık marketleri  (ürün ve et pazarları) kaçırma.

Ruhsal mekanlar

manmo2.incense1

Hong Kong’ta ibadet etmek için bir çok mekan bulabilirsiniz ve bunların çoğuna giriş ücretsizdir. Hong Kong’da yüzlerce tapınak, manastır, adil sayıda kilise, çok sayıda cami ve sinagog bulunur. Hemen hemen hepsi ücretsizdir. Tarihi ve mimari yapıyı keşfetmek için girebilir ve ya sessiz bir tefekkür için zaman harcayabilirsiniz. Daha derin bir gözlem için, Hong Kong Mezarlığı‘nda ünlü ölü mezar taşları arasında bir tur at.

About Author

Begum

Begum

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment