Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Balear Adaları’na seyahat etmek için 4 sebep

Avrupa

Balear Adaları’na seyahat etmek için 4 sebep

Balear Adaları’na seyahat etmek için 4 sebep
Eylül 20
22:31 2015

Burası Akdeniz’de en sevilen yerlerden biridir. Sebebi konusunda şüphe yok. Balear Adaları’nda hayal gibi plajlar, nefes kesen günbatımları ve harika doğayı keşfedebilirsiniz. Küçük bir kaçış arıyorsan ve hala nereye gideceğine karar vermediysen, emin ol Balear Adaları seni şaşırtacak. İçinde kaybol ve cennetin bu mükemmel parçasını keşfetmek için bize katıl.

Minorka

Takımadaların en değerlilerinden ve küçüklerinden biri, Minorka 1993 yılında UNESCO tarafından Biyosfer Rezervi ilan edildi. Akdeniz’in manzara çeşitliliği ve hayvan ve bitki türlerinin çeşitliliği sadece bu adada olduğundan minorka bu beyana layık görülmüştür. Falezler, mağaralar, sulak alanlar, kumul sistemler ve kristal berraklığında plajlar burada sizi bekliyor… Peki sen ne için bekliyorsun?

Albufera-des-Grau

Bellver kalesi

Bellver Kalesi, ya da Katalan’daki Castell de Bellve, Mayorka, Palma kentinden 3 km uzaklıkta bir tepede bulunan Gotik tarzı bir kaledir. Tarih boyunca, bu sur birçok amaç için kullanılmıştır: kraliyet ikametgahı, askeri cezaevi ve şimdide, kentin Tarih Müzesi merkezi. Bu kale, Avrupa’da birkaç dairesel kalelerinden biri ve adanın başlıca turistik yerlerinden biridir.

castillo

Ses Illetes plajı

Formentera adasında bulunan ve UNESCO Dünya Mirası’na dahil olan bu olağanüstü yer, İspanya’nın en güzel, Avrupa’nın ise ikinci güzel plajıdır. Posidonia çayırlarının varlığı sayesindeki beyaz kumsalları ve turkuaz suları, buranın en çok ziyaret edilen plaj ve tüplü dalış için mükemmel bir yer olma sebebidir.

sesilletes-formentera

Berberia cape deniz feneri

Burayı, en yakın köy olan Sant Francesc’ten 7 km uzaklıkta, Berberia Cape’te (Katalan’da Cap de Barbaria) Formentera’nın güneybatısında bulabiliriz. Deniz feneri 70’lerin başında inşa edilmiştir. Yere bakmanıza gerek olmayan deniz üzerinde büyülü bir günbatımının keyfini çıkartacağınız bir yer.

6518

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment