Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > bira, bier, birra, cerveza… dublin’de içmek için en güzel barlar!

Avrupa

bira, bier, birra, cerveza… dublin’de içmek için en güzel barlar!

bira, bier, birra, cerveza… dublin’de içmek için en güzel barlar!
Eylül 20
22:33 2015

İrlanda’ya gidip bir bardak iyi bira içmemek, İtalya’ya gidip pizza siparişi vermemek gibi bir şey. Eğer Dublin’in sokaklarında yürümekten yorulduysan ve bir molaya ihtiyacın varsa, bugün sana tavsiye edeceğimiz barlardan birine git. Şehrin dört bir yanında binlercesi mevcut fakat bunlar en iyi temsil eden ve en özel olanlardan. Şerefe!

the temple bar

Kaçırmamanız gereken bir klasik. Her gün binlerce turist gelmekte fakat sadece bir fotoğraf çekip gitmekteler. Neden mi? 450 farklı viskiyi tadacak kadar kendilerini iyi hissetmediklerinden değil, oturacak boş yer bulamadıklarından! Günün hemen hemen her saatinde geleneksel müzik mevcut ve tabii ki birkaç bardak Guinness ve viski ile birlikte Irish kahvesi ve ya Baileys ve ya Tia Maria ya da Frangelico ve ya ne istersen. İçinde alkol olduğu sürece gerçekten umursamıyorlar.

Temple.bar_.original.8964

mcdaid’s

Sokakların kalabalığından ve zamanın varlığından uzakta, antik Dublin’in kutsal kalıntılarını bulabiliriz. Müzik yok. Sadece muhabbet, eski kitaplar ve yazarların portreleri. Üst katta, daha rahat olabileceğin bir oturma odası bulunmakta. Eğer her turist rehberi buradan bahsediyorsa, güzel bir yer olmalı he! 

pinta-de-guinness

O’Donoghue

St. Stephen’s Green Park’ının hemen yanında, zeminden tavana Dublinlilerin sararmış resimleriyle kaplı, arka bahçesinde efsanevi folk grubu ile bu eski moda bara rastlayabiliriz. İyi bira seçimine, iyi hisler uyandıran atmosferine, güzel yemeklere sahip ve Dublin’de en iyi müzik yapılan barı. Söylentiler, Robert Kennedy’nin burada bir kere şarkı söylediğini söylüyor, ancak bunun kanıtlayan bir işaret bulunmamakta. Ne yazık!

43528

The Brazen Head

Barın sahipleri, buranın bütün İrlanda’daki en eski bar olduğunu iddia ediyor. 1198’de inşa edilmiş bu barda eski ortaçağ duvarının bir köşesini bulabiliriz. Gerçek şu ki, sekizden fazla yüzyıldır bir çok önemli kişi bu bara gelmiş: James Joyce, Brendan Behan gibi yazarlar, Van Morrison, Tom Jones gibi müzisyenler hatta George H.W. Bush. bile!

Brazenheadpodge2

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment