Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Asya > Disney filmlerine ilham vermiş gerçek dünya yerleri. 1. Bölüm: kraliyet konutları

Asya

Disney filmlerine ilham vermiş gerçek dünya yerleri. 1. Bölüm: kraliyet konutları

Disney filmlerine ilham vermiş gerçek dünya yerleri. 1. Bölüm: kraliyet konutları
Eylül 20
22:32 2015

Yalnız bir şekilde şarkı söyleyerek mi büyüdün Sebastian? Belki de Alaaddin’le harika maceralar yaşamanın hayalini kurarak? Disney filmlerindeki her şarkının her satırını hatırlayabilir misin? Eğer cevabın evetse, gerçek bir fanatiksin. Bu durumda harika bir haberimiz var. The Lion King’den (Aslan Kral) Up’a, dünya çapında bir seyahate çıkabilir, Walt Disney’in bütün yarattığı karakterlerin ilhamını aldığı yerleri ziyaret edebilirsin.

Bu ilk bölümde, İspanya’dan Hindistan’a size bazı fantastik ve mistik kaleler ve saraylar göstereceğiz. Biliyoruz ki sabırsızlanıyorsun. O zaman başlayalım. Disney bu yerlere aşık oldu, eminiz ki sen de olacaksın!

Eric’in kalesi, küçük denizkızı

Bu yeri Vaud, İsviçre Kantonu’nda, Cenevre Gölü üzerinde bulabilirsiniz. Gerçek ismi Château de Chillon, ingilizcesi Chillon Castle  (Chillon Kalesi) ve Avrupa’da en ziyaret edilen kalelerden biri. Gerçekten benzerliği görebilirsin, değil mi?

Chillon Castle Wide Desktop Background

Kötü kraliçe’nin kalesi, pamuk prenses ve yedi cüceler

Şimdi ülkedeki en belirgin kalelerinden biri olan ünlü Alcázar’ın yer aldığı İspanya’nın Segovia şehrine hareket ediyoruz. Bu kalenin karakterize eden şey şekli ve rengidir: sivri ve siyah. Kötü bir cadı için mükemmel bir yer.

segovia-alcazar

Sultan’s palace (Sultan’ın sarayı), Alaaddin

Eski bir hikaye: prensese aşık fakir bir genç, evlenirler ve sarayda yaşamaya başlarlar. Ama ne saray! Bu durumda, Tac Mahal bariz bir seçimdi. Başka hiçbir yer Hindistan, Agra’da bulunan, bu büyülü Fars-Arap tarzı kaleyle mukayese edilemez.

maxresdefault1

Kraliyet sarayı, Rapunzel

Avrupaya geri dönersek ilk durağımız Fransa, Normandy. Özellikle Mont Saint-Michel yerel idaresinde olan ada, tipik bir feodal kent. Neden fener krallığı için ilham kaynağı olduğu açık. Kesinlikle olağanüstü!

photo-634885948210398498-1

Kral Stefan’ın kalesi, uyuyan güzel

Sonuncusu ama bir o kadar da önemlisi, Disney klasiklerinden biri olan uyuyan güzel’den bahsetmeden olmaz. Filmin başında beliren o şaşırtıcı kaleyi hatırlıyor musun? Evet, bir tepenin üzerinde bir çok kulenin bulunduğu yerde. Gerçekte burası Almanya, Bavyera’nın güneybatısında bulunan Neuschwanstein Kalesi’dir.

neuschwanstein-castle-1

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment