Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Amerika > Disney filmlerine ilham vermiş gerçek dünya yerleri. 2. Bölüm: doğal alanlar ve kasabalar

Amerika

Disney filmlerine ilham vermiş gerçek dünya yerleri. 2. Bölüm: doğal alanlar ve kasabalar

Disney filmlerine ilham vermiş gerçek dünya yerleri. 2. Bölüm: doğal alanlar ve kasabalar
Eylül 20
22:32 2015

Walt Disney ve ekibinin filmlerinde büyüleyici ve eşsiz bir atmosfer oluşturmak için ilham edindiği gerçek yerleri göstermeye devam edelim. Makalenin bu ikinci bölümünde, size bizim çeşitli favori karakterlerimizin yaşadığı ve geçerken uğradığı bazı doğal yerleri ve küçük kasabaları göstereceğiz. Filmlerini izlerken onları çok sevdin ve şimdi eşdeğerlerini seveceksin. Bu yerleri araştırmaya meraklıysan, okumaya devam et ve bir kelimesini bile kaçırma!

Belle’nin köyü, Güzel ve Çirkin

Eğer daha önce Fransa, Alsace’de bulunduysan neyden bahsettiğimizi anlarsın: tahta küçük beyaz evler ve çatılar, renkli çiçeklerle dolu balkonlar ve bütün şehir boyunca devam eden kanallar. Bu istisnai bölgede Belle gibi hisset ve bizimle birlikte tekrar et: Bonjour!

colmar_alsace-898973

Prenses ve Kurbağa’nın gölü

Ateşböcekleri, ağaçlarla bağlantılı köprüler ve sakin sular. Romantik bir yere gitmek istiyorsan ve ya teknen var ve balık tutmak istiyorsan ya da ikisini birden yapmak istersen o zaman ABD, Louisiana’nın kuzeybatısında bulunan Gibsland’ın kuzeyinden başlayan ve Clarence’ın güneyine doğru devam eden Black Lake Bayou’u ziyaret etmelisin.

49fae379cde1

Paradise falls, Yukarı Bak!

Yukarı Bak! Yönetmen, Pixar yaratıcıları ile Paradise Falls’un mistik dünyası için ilham toplamak amacıyla Venezüella‘ya gitti. Sonuç mu? Angel Falls’a dünyanın en yüksek kesintisiz şelalesine ve ne kadar muhteşem olduğunu fark etmek için bizzat izlenmesi gereken o yere vardılar.

Angel-Falls-Waterfall-Venezuela-01

Arendelle, Karlar Ülkesi

Geleneksel halk kostümlerinden fiyortların göz kamaştırıcı manzarasına kadar, Norveç Anna ve Elsa’nın büyülü dünyasındaki her bir ayrıntı için bir ilham kaynağı. Özellikle Arendelle Krallığı, Nærøyfjord gibi gözüken bir yerde bulunmakta olan Aurland belediyesinin bir fiyortu. Ürpertici bir şekilde güzel!

naroyfjorden2_norway_740x33

Rafiki’nin antik ağacı, Aslan Kral

Rafiki’nin evi, sıklıkla Hayat Ağacı olan adlandırılan bu yer büyük bir Baobab ağacı olarak Afrika’da Adansonian türü olarak karşımıza çıkıyor. Hayvanlar ve Afrika’daki savana bölgelerinde yaşayan insanlar için barınak, giyecek, yiyecek ve su sağlayabilir.

Baobab_Tree

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment