Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Dünyadaki en perili kaleler – Bölüm 2

Avrupa

Dünyadaki en perili kaleler – Bölüm 2

Dünyadaki en perili kaleler – Bölüm 2
Eylül 20
22:28 2015

Eğer korkutucu ve ürkütücü şeyler izlerken bu heyecandan zevk alıyorsan, okumaya devam et. Çünkü bugün dünyadaki en perili kalelerin ikinci bölümünü veriyoruz!

Zvikov – Pisek, çek cumhuriyeti

Söylentiler Çek Cumhuriyeti’ndeki bu kalede garip şeyler döndüğünü söylüyor. İçinde ya da dışında olman fark etmez çünkü hayvanların tuhaf davrandığı ve hayaletlerin istedikleri gibi dolaştıkları söyleniyor. Bazıları akşamları kaleyi koruyan kırmızı gözlü köpeklerin olduğunu söylüyor Ziyaret etmeye cesaretin var mı?

zvikov

Moosham Kalesi – Unterberg, Avusturya

Avusturya küçük eyaletinde bile bir perili kale mevcut. Moosham Kalesi 16. ve 17. yüzyıllarda cadı araştırmalarında sahne aldı. Büyücülük suçlanan yoksul kadınların ruhlarının hala oralarda dolandığı söyleniyor. Bunun yanı sıra yakındaki ormanlarda kurt adamlar bulunmakta.

moosham

Glamis Kalesi – İskoçya

İskoçya’daki en perili kale olarak iddia edilen bu kale Kraliçe Anne’nin çocukluğunun geçtiği yerdir. Böylelikle birkaç hayalet ve efsaneye ev sahipliği yapmakta. Mesela efsane deforme olmuş bir çocuğun 19. yüzyılda dünyadan ayrılmış olabileceğini söylüyor. Ve aynı zamanda, kalenin (Strathmore) sahibi olan ailenin her nesilden bir üyesi vampir olarak doğar ve dört dubarı çevrili bir yerde yaşar. Ayrıca Kont Beardie’nin bahçede gezinen ve hayatını bir kart oyununda kaybettiği için bunun yasını tutan ruhundan söz etmeden geçemeyiz.

glamis-castle

Versailles Sarayı – Fransa

Fransa’nın en lüks konutlarında bile hayaletler ve ruhlar bulabiliriz. Versay Sarayı Kral Louis XIX ve ya Marie Antoniette gibi valilerin eski evleri ve öyle görünüyor ki bir şeyler duvarların arkasında kalmış.  Bazıları Kraliçeyi bahçede gördüğünü iddia ediyor, diğerleri ise garip ışıklar gördüklerine ve hayalet gibi varlıkları gördüklerine yemin ediyorlar. İster inan ister inanma, bu büyüleyici yeri kaçırma.

versailles-palace-exterior-L

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment