Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Avrupa’nın en göz alıcı plajları – Bölüm 1

Avrupa

Avrupa’nın en göz alıcı plajları – Bölüm 1

Avrupa’nın en göz alıcı plajları – Bölüm 1
Ekim 16
17:00 2015

Eğer yaz tatilin için plan yapıyorsan, sana göstereceğimiz bu fantastik plajları göz ardı etme. Kalabalık ya da saklı olmaları önemli değil, beyaz ya da siyah kumlu olmaları da, ya da palmiye ya da Hindistan cevizi ağaçlarının olması da… Şöyle ki bu yerler seni nefessiz bırakacak. Daha fazla bilmek istiyor musun? Okumaya devam et…

Algar de Benagil – Algarve, Portekiz

Portekiz’in en güney kısmında bulunan Algarve plajlarının güzelliği sayesinde denizi ve güneşi sevenler için bir hac mekanı haline gelmektedir. Vahşi ve sarımsı uçurumlar, en izole plajları ile kontrast oluşturmaktadır. Bu durumda plaj aslında bir mağara gibidir, bu nedenle bir şemsiyeye ihtiyaç duymayacaksın… Bunun için bir mağara mevcut. Buraya ulaşman için sadece bir tane yol var: deniz. Bu sebeple ya bir tekneye atla ya da yüzmeye hazır ol.

algar4

Zlatni Rat Plajı – Hırvatistan

Kumluğun bu tarafı plajı 600 metreden fazla olmayacak şekilde ikiye böler. Adriyatik denizi bu plajdan yoğun bir şekilde mavi olarak görülür. Özellikle “dil”in tepesinin sağ tarafında yüzmek istersen dikkatli ol: akım öyle güçlü ki sizi açık denize çekebilir. Ama bir sörf aşığıysan, burası senin yerin! Ülkenin güney kısmında bulunan bir köy olan Bol’a gerçekten çok yakın. Çıplaklığa dikkat! Banyo yapmak isteğe bağlıdır!

beach-spit-zlatni-rat-croatia

Navagio Plajı – Yunanistan

Havası harika, yerden olağanüstü gözüküyor. Belki Jack Sparrow’u film çekimindeyken görebilirsin… Attrezzo zaten orada, çünkü kumda mahsur kalmış batık bir gemi var. Depp’li ya da Depp’siz bu plajda korsansı bir şey var. 80’lerde burası tütün ve şarap kaçakçılığı için harika bir yerdi. Navagio, en çok ziyaret edilen Yunan adalarından biri olan Zakinthos’un içindeki küçük ve ıssız plaj.

navagio_1

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment