Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Avrupa’nın en göz alıcı plajları – Bölüm 2

Avrupa

Avrupa’nın en göz alıcı plajları – Bölüm 2

Avrupa’nın en göz alıcı plajları – Bölüm 2
Ekim 18
14:16 2015

Bu plajların Karayipler ve ya Hawaiidekileri egzotik olanları kıskanması için hiçbir sebepleri yok. Eğer bu yaz küçük bir kaçış planlıyorsan ve henüz karar vermediysen, burada gidebileceğin , kaçırmaman gereken 3 harika yer var.

Rodas plajı – Cies adaları, İspanya

Bu plaja adımını attığın andan itibaren televizyonda izlediğin Karayip cennetlerinden birinde gibi hissedeceksin. Çünkü bu plajın Karayip kıyılarıyla benzerliği çok fazla: beyaz kum ve süper turkuaz deniz suyu. Ama palmiye ağaçlarının yerine, burada çam ağaçları var.  Ve mercan ya da barakuda yerine, midyeler ve kabuklu deniz hayvanları mevcut. Burası Cies Adalarının Ulusal Parkı’ndaki en büyük plajdır ve sadece tekneyle ulaşılabilir.

Playa-de-Rodas

Mavi lagün – comino adası, malta

Eğer yüzmek istersen, bu Malta’da yapılabilecek en iyi spor. Önceki gibi bu plajda ana adadan sadece tekneyle ulaşılabilir, çünkü burası Comino Adaları ile kuzey kıyısında bulunan küçük bir adanın arasında bulunur ve diğer küçük bir adada Cominotto olarak bilinir. Deniz yaşamına bir göz atmak için tüplü dalış gözlüklerini unutma. Eğer bütün aile için değil sadece kendin için yer bulmak istiyorsan erken kalk ve havlunu kap.

????????????????????????????????????

Macarelleta koyu – Minorka, İspanya

Bu plajda da aynı şey geçerli, eğer yer bulmak istiyorsan erken kalkmalısın. Burası, Minorka’daki hemen hemen eşadlı Macarella koyunun kız kardeşidir. Önceki ulaşmak için arabanı park edip sonrasında küçük bir parkuru yürümek zorunda kalacaksın. Sadece beş dakikanı alacak. Bu sularda denizanaları serbest (hemen hemen) ve kristal berraklığında. Kıyafetsiz güneşlenmek için ideal. Evet, burası çıplaklar plajı.

cala-macarelleta

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment