Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Asya > Japonya’ya düşük maliyetli bir gezi rehberi

Asya

Japonya’ya düşük maliyetli bir gezi rehberi

Japonya’ya düşük maliyetli bir gezi rehberi
Ekim 15
23:58 2015

Evet! Japonya’ya seyahat edipte servet harcamamak mümkün! Eğer istersen, birçok fırsat mevcut ama eğer sırt çantalı bir gezginden daha fazlasıysan, meraklanma Japonya seni şaşırtacak. Land of the Rising Sun’ı (Doğan Güneş’in Toprakları) ziyaret ederken biraz para biriktireceğiniz hileler veriyoruz.

Ryokan’da (geleneksek bir han) uyu

Eğer %100 bir Japon tecrübesi istiyorsan, bir (veya birkaç) geceni bir ryokan’da geçirmeni tavsiye ediyoruz. Bu yer konaklama yerleri pansiyon ama tamamıyla Japon tarzı. Genellikle kahvaltı fiyata dahil. Futonda (Japon tarzı bir yatak) uyumanın ve geleneksel Japon kahvaltısı yapmanın değeri biçilemez! Ayrıca, çoğunlukla sana yukatas (sabahlık) ve çay seti veriyorlar.

535f790a8cf81_z滝の湯_季のはな客室602

Güzel yemek, düşük fiyat!

Beklentilerin aksine, Japonya’da yemek oldukça ucuz ve miktarları oldukça büyük. Geniş yelpazede lezzetli yemekler ve aromalar ayrıca çoğunluğu sağlıklıda. Lezzetli bir kase noodle ve ya yılan balıklı ve çorbalı bir gyudon yiyebileceğiniz iki güzel yer olan Sukiya veya Yoshinoya uygun fiyatlı restoranlar zinciridir, sadece 500-600 yens’e! (yaklaşık 5 euro) Neden çoğu insanın burada yemek yediği açık. Diğer bir artısı da: su her zaman yemekle birlikte ücretsiz ve birazcık zencefil tadında. Kesinlikle tavsiye ediyoruz!

IMG_0304

Ülke çevresinde seyahat etmek için Jr (Japon rail) pass’ı ve hyperdia web sayfasını kullan

Panik yapma! Land of the Rising Sun etrafında dolaşmak göründüğünden daha kolay! Eğer düşük ücretli bir gezi planlıyorsan, işte sana ipuçları:  öncelikle git ve Shinkansen (hızlı tren) ile istediğin yerleri, sana uyan en uygun tarihlerde almanı sağlayan Japonya Rail Pass’ini al. Buna değer, inan bize…: Tokyo ve Kyoto arasında tekli gidiş-dönüş bilet size 7 günlük JR Pass’den daha fazlasına mal olacak! Ayrıca, bu pass Yamanote hattı gibi en önemli JR şehir hatlarını da içeriyor. Yeraltında bir kuruş bile harcamayacaksın!

JR Pass’in eline geçince, sana ikinci tavsiyemiz, bütün tren programını ve ülkedeki hatları bulabileceğin Hyperdia web sayfası. Sana Japonya’nın dünyanın en dakik ülkelerinden biri olduğunu hatırlatmak isteriz. Zamanında orada olursan iyi olur!

japan-rail-pass-le-moins-cher

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment