Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Asya > 5 EN BEĞENİLEN SPOR İSTİKAMETİ

Asya

5 EN BEĞENİLEN SPOR İSTİKAMETİ

5 EN BEĞENİLEN SPOR İSTİKAMETİ
Kasım 15
13:00 2015

Macera ve riske susadınız mı? Costa del Sol’daki klasik “güneş ve plaj” tipi tatillerden sıkıldınız mı? Bu durumda size, kanepede patates gibi yatarak geçirdiğiniz zamanları harika bir spor macerasına çevirecek 5 macera-gezi mekanı öneriyoruz.

Sidney, Avustralya

Avustralya’nın zengin bitki ve hayvan toplulukları Sidney’i tatili spor yapılarak geçirilecek dünyanın en harika yerlerinden biri yapıyor. 2000 Olimpiyat Oyunları’nın başarısı bu durumu daha da çekici kılıyor. Sidney, kayak, dalış, scuba diving, kano, sörf, su raftingi, doğa yürüyüşü ve binicilik gibi açık hava etkinlikleri ve su sporlarını içeren çeşitli aktiviteleri geniş bir yelpazede sunuyor.

1

Eğer tenis seviyorsan, Ocak ayı Sidney’e küçük bir seyahat için harika bir zamanlama olacaktır. Ayrıca her ocak ayı Sidney’de düzenlenen Apia Uluslararası Sidney turnuvası ve ATP Dünya Turu tenis turnuvası da cabası.

Yeni Zelanda

Hobitlerin ve orcların yaşam olanı olan bu yer, filmler için güzel bir ortam olmaktan daha da fazlası. Bungee jumping veya Zorbing -evet zorbing- gibi ekstrem sporlarından daha geleneksel aktiviteler olan nefes kesici bir manzara karşısında gerçekleştirilen trekking ve kayak’a kadar Yeni Zelanda açık havayı seven turistlere bir sürü seçeneğin bir arada bulunduğu bir spor paketi sunuyor.

2

Siz Yeni Zelandalılar bungee jumpingi ticarileştirdiniz mi? Onlara katılmaya ve adrenalin hücumu yaşamaya hazır mısın?

Malezya

Malezya dünyada Formula 1, golf, güç tekne yarışı, bisiklet, motosiklet gibi çok sayıda uluslararası spor etkinliklerine ev sahipliği yapmasıyla tanınır.

3

Dağcılar, Mt. Kinabalu zirvesinin ve Sabah’ta orman trekkinginin üstesinden geleceklerine ikna edilecekler.

Güney Kore

Asya’nın Önde Gelen Spor Turizmi Yerleri, Güney Kore sıcak bir iklim, geniş bir kıyı şeridi ve sayısız milli parkı sizlere sunmaktadır.

4

Judo ve Taekwondo hayranları kendilerini, dövüş sanatlarının doğduğu yerde, evlerinde gibi hissedecek. Ayrıca Güney Kore beyzbol, futbol ve golf gibi küresel sporları da sizlere sunmaktadır. İki dünyanın en iyisi değil mi yani?

Estonya

Baltık Denizi üzerinde alçak bir şekilde uzanan bu ülke doğanın bir mücevheri. Estonya ile ilgili inanılmaz olan şey toprağının %50’si ormanlıklarla, akabinde yapılmış yürüyüş parkurlarıyla, bataklık, göller ve nehirlerle kaplı olmasıdır.

5

 

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment