Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Camden Town’ı tanıyalım

Avrupa

Camden Town’ı tanıyalım

Camden Town’ı tanıyalım
Kasım 08
11:02 2015

Eğer çeşitliliği seven bir yapıya sahipsen ve kendini elektik tatları seven biri olarak görüyorsan Camden Town tam da sana göre bir yer. Londra’nın merkezinin kuzeyinde, Camden alternatif yaşam tarzı, sanat, müzik ve bu benzersiz bölgede toplanan kültürlerin ve gıdaların karışımının bir sembolüdür.

Candem’in tarihine dönüp baktığımızda, ziyaretçiler buranın 1790’lardan beri bir yerleşim alanı olduğu bilmekten hoşlanırlardı, ama burası sadece Grand Union Canal’ın gelişmiş bir yapısıydı ve günümüzde Londra’nın enerjik bir parçası haline gelen Camden’ın demiryolu taşımacılığının gelişmiş bir haliydi. Bu şekilde, Camden sanayi ekonomisi ana kaynağı yavaş yavaş perakende, turizm ve eğlence gibi hizmet sektörleri ile yerini almıştır.

3 camden little venice

Açık hava pazarları ve perakende satışlar muhtemelen sunulan tezgahlar ve ürünler arasında kaybolma potansiyeli olan turistlerin arasında en ilgi çekenlerden: el sanatları, kitaplar, alternatif giyim, mücevherler, antikalar, sıradışı öğeler ve tabii ki, hediyelik eşya.

Bağbozumundan fütüristik tasarımlara, hevesli alışveriş severler Camden Lock Market’i Camden Lock Village’ı, Inverness Sokak Pazarını ve özellikler moda kurbanları için Electric Ballroom’u  (sadece Pazar günleri açık) keşfettiklerinde havalara uçacaklar.

3 camden shops

Ama Camden alışverişten daha fazlasına sahip. Regent Kanalı’nda bir gezintiye çıkmak, güzel binalarla gözlerinizin bayram etmesi, canlı müzik dinlemek ve Camden’ın kalabalık atmosferini tatmak gibi.

Sanatseverler büyük dolu galeriyle Candem tarafından aldatılmış olmayacaktır. Modern görsel sanatların geniş bir yelpazesi olan Camden Sanat Merkezi’nin yanı sıra Cob Galerisi sanat sergilerine de bir göz atın. Çağdaş foroğrafçılık için Proud Camden’i ziyaret edin. Son olarak eğer Yahudi tarihine ve hayatına ilgi duyuyorsanız, Yahudi Müzesine uğrayın.

Çok fazla aktivite sizi bezdiriyorsa, meraklanmayın. Camden’ın dünyanın dört bir yanından gelen birçok büfe ve sokak satıcılarının sunacağı yemekleri deneyebileceğiniz doğru adrestesiniz.

3 camden food

Dünyanın seyahatçileri, Camden gibi hiçbir bölgeyi bulamazsınız. Londra’ya bir daha geldiğinde burayı kaçırmayacağına emin ol!

 

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment