Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > CENNETTEKİ BİR ADA, KORFU’YU KEŞFET

Avrupa

CENNETTEKİ BİR ADA, KORFU’YU KEŞFET

CENNETTEKİ BİR ADA, KORFU’YU KEŞFET
Kasım 12
23:12 2015

Cennet gibi bir ortamda, unutulmaz bir tatil mi yapmak istiyorsun? Ailen, sevgilin ya da arkadaşınla bile seyahat etsen Korfu ömrün boyunca yaşayabileceğin en iyi tercihlerden biri olacak. Aşağıdaki paragraflarda nedenini anlayacaksın.

Korfu’yu daha önce duymamış olanlar için, huzurlu köylerle, cennet plajlarla ve denize nazır nefes kesen manzaralara sahip yemyeşil dağlarla çevrili bir ada olduğunu söyleyerek başlamamız gerekir.

6_corfu_rocks

Yunanistan’ın en kozmopolit adası olduğu düşünüldüğünde Korfu, Yunancada ki ismiyle Kerkyra, İyon Denizi’nin kuzey tarafında yer almaktadır. Korfu hakkında ziyaretçileri büyüleyen şey ise, Floransa gibi İtalya’nın bilinen şehirlerinin sahip olduğu Venedik stili, güzel plajları ve girildiğinden itibaren rahatlatıcı bir duyguya sahip olunması.

Korfu ayrıca tarihinden ötürü büyük ilgiye yol açan ve eşsiz vahşi güzelliğe sahip bir yerdir. Diğer adalardan farklı olarak, Korfu her yıl binlerce turist çeken muhteşem manzaralarıyla, yemyeşil bitki örtüsü ile kaplı zengin çevresiyle kutsal bir yerdir.

Biraz Korfu’nun tarihinden bahsetmeye ne dersiniz? 8. Yüzyılda ilk defa Corcyraean’lar yerleşmişlerdir. Modern Yunanistan zamanlarında, kütüphaneler ve akademik kurumlar gibi kültürel kuruluşlar ile öğrenmede Avrupa’nın bir beşiği haline gelmiştir. Günümüzde yerliler kendi entelektüel ve sanatsal kökenleriyle ve mimari harikaları, kültürel hayatta görebileceğimiz değerli bir mirasa sahip oldukları için bununla gurur duyarlar.

6_corfu_history

Kasaba 37.000 nüfusa sahiptir. Yunan, Fransız ve İngiliz etkilerin bir kültürel kaynaşması dar, arnavut kaldırımlı sokaklarıyla bir labirent oluşturur.

Korfu’nun iç bölgesinde ve kıyı şeridinde beyaz badanalı evlerin bolca bulunduğu küçük köylere sahiptir. Bazıları tamamen dokunulmamışken bazılarında turizm gelişmiştir.

Korfu’nun etkileyici kaya oluşumlarına, yeşilliklerine ve turistik tesislerine sahip güzel plajlarını ziyarete tereddüt etmeyin. En popüler olanları Paleokastritsa, Agios Gordios ve Nissaki’dir.

6_corfu_mousaka

Son olarak, Musakka (kızarmış patlıcan katmanlarından oluşan ve içinde kıymalı beşamelli bir sos bulunan bir yemek) ya da baklava (kıyılmış ceviz, tarçının bala batırılarak bir çeşit yufkaya sarılmasıyla oluşan bir tatlı) gibi bazı lezzetli yerel yemekleri denemeden sakın Korfu’dan ayrılmayın.

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment