Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > DAHA ÖNCE DUYMAMIŞ OLABİLECEĞİNİZ AVRUPA’DA BULUNAN ÜÇ ROMANTİK YER

Avrupa

DAHA ÖNCE DUYMAMIŞ OLABİLECEĞİNİZ AVRUPA’DA BULUNAN ÜÇ ROMANTİK YER

DAHA ÖNCE DUYMAMIŞ OLABİLECEĞİNİZ AVRUPA’DA BULUNAN ÜÇ ROMANTİK YER
Kasım 02
21:05 2015

Unutulmaz bir balayı geçirmeye ne dersiniz? Belki eşinle romantik bir kaçışın hayalini kuruyorsundur ya da belki de gelecek yıl sevgililer gününü kutlamak için ideal bir yer arıyorsundur.

İşte tam da bu noktada sana hayatının anlamıyla ziyaret etmek istediğin ve aşkınızın alevini artırmana sebep olacak Avrupa’da bilinmeyen mükemmel yerleri sunuyor olacağız.

Prag, Çek Cumhuriyeti

Avrupa’nın kalbinin sağ tarafında yer alan Prag,  dünyadaki en güzel şehirlerden biri olarak düşünülmektedir. Tepe noktalarında bulunan inanılmaz büyüklükteki kiliseler ve şehir boyunca yayılmış binalardan dolayı ezelden beri burası “Dünyanın Tacı” ve “Yüz Kuleli Şehir” olarak anılır.

1 prague

Eşinin elinden tut ve 1992 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesine dahil olmuş ve bu listedeki en geniş tarihi kent merkezine sahip olan Prag’ın Tarihi Merkezi’nde bir gezintiye çık. Sinagogları, Yahudi Kenti’ni ve Franz Kafka’nın mezarının bulunduğu görkemli alanı ziyaret et. Prag’ın nehirlerinden, köprülerinden ve dar sokaklarından oluşan bu şehir, ikinizi de büyüleyerek sizi romantik bir auranın içine sokacak.

Floransa, İtalya

Venedik’i romantik şehirlerin bir örneği olarak mı görüyorsun? Bu noktada biraz daha yaratıcı olmaya çalışacağız. Floransa ve ya İtalyanca deyimiyle “Firenze” çift olarak keşfedilecek güzel bir şehir.

1 florence

Eski şehrin ortaçağ sokaklarında gezinmek, gizli köşelerini ve mücevher mimarisini keşfetmek sizi kesinlikle direkt olarak kendisine aşık edecek şeylerden. Floransa, Rönesans’ın beşiği, sanatın şehri. Zaten aşk bir sanat değil midir?

Bergen, Norveç

Hadi şimdi de Avrupa’nın kuzeyine zıplayalım. Norveç’in çok iyi bilinen Fiyortlarından soğuk ve eski Bergen’e hoş geldiniz. Fiyortları duymuş olmalısın, ama seni bir masalda gibi hissettirecek şey Bergen’in eski ve dar sokaklarıdır.

1 bergen

Onların etrafında dolaşarak siz ikiniz inanılmaz tatlı küçük ağaç evleri, kaldırım taşlı dik sokakları görecek ve her yerde bulunan çiçeklerin o mis kokusunu hissedeceksin. Turistlerin ilgisini çeken diğer yerler ise kruvaziyer limanı, Akvaryum ve yüksek kaliteli deniz ürünleri alarak harika bir akşam yemeği hazırlayabileceğiniz Balık Pazarı.

 

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment