Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Amerika > GEY DOSTU TURİZM: DÜNYANIN EN İYİ GEY ŞEHİRLERİ

Amerika

GEY DOSTU TURİZM: DÜNYANIN EN İYİ GEY ŞEHİRLERİ

GEY DOSTU TURİZM: DÜNYANIN EN İYİ GEY ŞEHİRLERİ
Kasım 10
17:09 2015

Zıtlıkların dünyasında yaşıyoruz. Eşcinsellik hala bir zulüm ve bazı ülkelerde ciddi bir şekilde cezası varken, diğer uluslarda giderek artan cinsel çeşitlilik “pembe para” adıyla anılıyor. Sevgili okuyucular  (geyler ve diğerleri) sizce de artık görüş açımızı genişletmenin ve dünyayı daha katılımcı ve de keyifli bir yer yapmanın zamanı gelmedi mi? Şimdi size gey ziyaretçilerin kendilerini çok iyi hissedecekleri birkaç inanılmaz şehri sunuyoruz:

San Francisco, ABD

Scene of The Times Harvey Milk, bu film Kaliforniya’da kamu görevine seçilecek, ilk gey ikonu ve ilk  açıkça kendini eşcinsel olarak tanıtan kişiyi konu alıyor. Ayrıca San Francisco dünyanın en özgün, eşcinsellerin Mekke’si olarak kendiyle övünür.

5_sanfrancisco

Haziran 2008’de eşcinsel evliliğin yasallaştırılmasıyla Kaliforniya, daha bir gey dostu haline gelmiştir. Castro Bölgesi çevresine yolun düşerse, gerçektende kendini gey dünyasının kalbinde hissedebilirsin. Ayrıca çok çeşitli gey dostu barlar ve restoranlar, gey etkinlikleri San Francisco’da görülecek yerler yıl boyunca hareket halindedir.

Toronto, Kanada

Toronto eşcinsel toplum için Amerika’da bugüne kadarki en gelişmiş ve ilerici millettir. Onur Haftası Kutlamaları, Pride March ve Dyke March gibi popüler etkinlikler eşcinsel kültürünün çiçek açmasını sağlamıştır.

5_toronto

The Village, Toronto gayborhood, sanat galerilerin, tiyatroların ve gay dostu işletmelerin sayısıyla, kentin kültürel merkezidir.

Berlin, Almanya

Karanlık geçmişine ve de ziyaretçilerin korkularına rağmen Belin Avrupa’nın gey başkenti olmasına adaydır.

5_berlin_small

Berlin’in ayrıca gey müzesi (Schwules Müzesi) ve hatta eşcinsel bir anıt gibi dünyada gezip görülecek en çok şeye sahip olan şehir olduğunu da yadırgamayacaksındır. Berlin, 2001’de bir gey belediye başkanını seçmiş hedonist ve liberal bir şehirdir.

Kopenhag, Danimarka

Burası gökkuşağı bayrağının dalgalandığı diğer şehirlerden biridir. Nitekim, 1989’da Danimarka eşcinsel birlikteliği onaylayan dünyanın ilk ülkesidir.

5_copenhagen

Beklendiği gibi, Avrupa’nın en eski gey barı olan Centralhjørnet, bu rahat, güzel şehirdedir. Vesterbro bölgesindeki Avrupa’nın en hoşgörülü topluluklarından biriyle tanış ve bir dizi kokteyl barı keşfet ve ayrıca ‘Gökkuşağı Meydanı’yla tanışmadan asla geri dönme.

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment