Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Londra’nın Havalı Yeni Gözde Mekanları

Avrupa

Londra’nın Havalı Yeni Gözde Mekanları

Londra’nın Havalı Yeni Gözde Mekanları
Kasım 19
14:48 2015

Londra, yüzyıllardır Avrupa’nın (ve tabii ki dünyanın) büyük şehirlerinden biri , kıtanın finansal sermayesi ve küresel bir turizm hotspot noktası olmuştur. Her yıl, bir klasik olarak çoğu ziyaretçinin ilgisini çeken –Londra Kulesi, Westminster, Big Ben ve Buckingham Sarayı- ile milyonlarca kişinin akınına uğramaktadır. Ama dinamik olarak -sürekli değişen şehir size uçakla Londra’ya gelirken okuduğunuz derginin içerdiği manzaralardan daha fazlasını sunuyor.- O zaman hadi yeni turistik hotspot noktalarına bir göz atalım.

london_gate_small

En tuhaf çekici özelliklerinden biri,  2012 Yaz Olimpiyatları için gelen turistleri etkilemek amacıyla yapılmış, inşası yaklaşık 100 milyon dolara mal olmuş kentsel bir teleferik olan yepyeni Emirates Hava Hattı. Thames’tan geçiş sırasında, fiyatlar biraz yüksek olsa bile, Londra’nın üzerinden, en parlak görüntüleri tecrübe edinebilirsiniz.

Şehrin genelinde bir görüş noktası olan diğer bir yer ise Shard olarak adlandırılan yeni bir gökdelen. (kırık bir cam parçası gibi gözüküyor) 1000 feet’ten (yaklaşık 305 metre) fazla olan Avrupa’nın bu en yüksek binası, 40 mil (yaklaşık 65 km) yarıçaplık Londra çevresinde bir manzara sunar. Kesinlikle gidilmeye değer.

Başka bir 1990 sonrası sembolik yapı olan Millennium Dome, şuan O2 Arena bilinmektedir. Burası kıtanın en büyük konserlerine ev sahipliği yapan garip şekilli büyük bir çadırdır -Rolling Stone kaçırılmaması gerekenlerden -.

london-millenium-dome_small

Arcelor Mittal Orbit, Olimpiyatlar için inşa edilmiş İngiliz başkentinin en ilginç yeni yapılarından biridir. Olimpiyat Köyü ve kentin ötesindeki en güzel manzarayı sizlere sunmaktadır. Ama insanlar ayrıca onun garip şeklinden etkilenmektedirler.

Kulağa komik gelebilir ama Cutty Sark Thames’in yeni gurur kaynağıdır. Bu 143 yıllık ticaret gemisi, zamanın gezi yatı, interaktif bir müze haline getirilmek için restore edilmiştir. Havalı değil mi?

london-cutty-sark_small

2012 yazında binlerce atlete ev sahipliği yapmış olan Olimpik Parkta ayrıca Londra’nın yeni cazibelerine dahil olabilir. Çevre dostu mimariye, kentsel ve modern sanata mükemmel bir örnek. İngiltere’deyken eğer zamanın olursa, Doğu Londra’ya geç bir göz at.

Son olarak, listeye Londra Akvaryumu’nda bulunan “Köpekbalığı karşılaşması” yeni kalıcı fuarı da ekleyebiliriz. Burada okyanusun Great White ve Tiger köpekbalıklarının da dahil olduğu öldürücü yaratıklarıyla karşı karşıya gelebilirsiniz. Tabii küçük olanlar daha eğlenceli…

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment