Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Seyahat ipuçları > SEYAHAT ETME SANATI

Seyahat ipuçları

SEYAHAT ETME SANATI

SEYAHAT ETME SANATI
Kasım 22
14:19 2015

“Dünya bir kitaptır ve seyahat etmeyenler sadece bunun bir sayfasını okuyordur.” Aziz Augustineand tarafından yazılmış bu fantastik alıntıyı okuyup ta bu fikre katılan herkes de gezgin bir ruh vardır. Var olmayanlar için ise, bu makale yolculuk deneyiminize atılmanız için size şevk verecek.

1

Seyahat, kocaman bir kitabı dolduracak derecede duyguları uyandıran sihirli bir şeylere sahiptir. Seyahat her şeyden daha fazladır, bağımlılıktır. Bir kere kendinizi dünyanın vahşi doğasında serbest bıraktın mı, farklı biri olmaya başlarsın ve nedense seyahatin size verdiği o eşsiz duyguyu durdurmak istemezsin.

Eğer bunu daha önce tecrübe etmediysen, her şeyini toparla ve bilinmeyene, gezegenimizin ve ruhunun en kuytu köşelerini keşfetmek için dışarı adımını at. Seyahat etmekten başka kendimizi tanıyabileceğimiz başka bir yol yok, evde yaşayabileceğimiz tecrübelerin çok ötesinde.

2

Seyahatin sonsuz nedenleri vardır. Bazıları, başka yerleri, kültürleri, gelenekleri, yaşamları görmek için, bazıları ise kendilerini bulma uğruna, diğerleri ise seyahat etmenin aşkına bunu gerçekleştirirler. Monotonluğu ve tembelliği bırakmak için sadece senin kendi ilhamını bulup, heyecanın ve maceranın yolunda ilerlemen yeterli.

İlginçtir ki, seyahat, dünyada kapladığımız yerin küçüklüğünü bize göstererek, sahip olduğumuz şeyler için bizi mütevazı ve müteşekkir yapar. Ayrıca geride bıraktığınız şeylerin değerini anlamanızı sağlar. Uzun bir yolculuktan sonra eve döndüğünüzde, size her zaman yaşadığınız yeri yeniden keşfetme şevki verir.

3

Paradoksal görünebilir, ama artık kendi şehrinde bir yabancı gibi, artık oraya ait değilmişsin gibi hissedersin. Sevgili okuyucular, bu an sizin dünya vatandaşlığına döndüğünüz o sihirli andır. Mark Twain’in söylediği gibi “İnsanoğlunun ve diğer şeylerin geniş, faziletli, hayırsever görünümü, kişinin ömür boyunca küçük bir yeryüzü köşesinde ot gibi yaşamasıyla elde edilemez. ”

Seyahat etmeyenler sadece gezegenin küçücük parçasına hakimdirler. Siz de dünyanın keşfedilmemiş olmasının büyüklüğünden kaynaklandığını düşünmüyor musunuz?

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment