Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Amerika > 48 saatte Washington’da nereleri ziyaret edebilirsin?

Amerika

48 saatte Washington’da nereleri ziyaret edebilirsin?

48 saatte Washington’da nereleri ziyaret edebilirsin?
Aralık 13
17:59 2015

Washington önemli bir şehir, sadece Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti olmasından değil ayrıca birçok unutulmaz, gezilecek şüphesiz görünce hoşlanacağın yere sahip olmasından.

Eğer sadece 48 saatin varsa, anıtların etrafında Capitol Hill’den başlatıp, Arlington Ulusal Mezarlığı’nda bitireceğin 6.5 km’lik bir yol alabilirsin. Washington’ı ziyaret etmek, 48 saatlik bile olsa herkesin hayatında bir kez gerçekleştirmesi gereken bir tecrübe.

İlk ziyaret etmen gereken yer Capitol Hill. Biletler ücretsiz, ama sadece bu da değil Washington’daki her anıt ücretsiz. Ayrıca, anıtlara rehberli gezileri tercih etmenizi tavsiye ederim. Hem gezini gerçekleştirip hem de Washington’ın çok önemli hikayelerini keşfetmek amaçlı. Bugünlerde ziyaret edebileceğin diğer bir anıt ise Capitol Hill’de bulunan George Washington’ın heykeli.

washington capitol hill

Ayrıca National Mall, görmek için harika yerlerden biri. Merkezde dağınık olarak bulunan bir çok bahçeye sahip. Diğer bir görülmesi gereken yer ise Ulusal Hava ve Uzaycılık Müzesi. İçerisinde dünyadaki en geniş uçak koleksiyonu ve de özel gemiler mevcut.

washington national mall

Diğer ziyaret etmen gereken özel anıt ise İkinci Dünya Savaşı’na adanmış olan ulusal bir anıttır. Gerçekten etkileyici bir bina ve her zaman güvenlik altında. İçine girdiğinde hissedeceklerin tarih edilemez. Bu gezinin en sonunda Lincoln’e adanan anıtı görmelisin. Bu bina bir Yunan tapınağını andırmakta, dıştan büyük sütunlarla çevrili, içinde ise Amerika Birleşik Devletleri’nin eski başkanı Abraham Lincoln’ün inanılmaz bir heykeli mevcut. Daniel Chester tarafından yapılmıştır. Diğer anıtlar gibi buraya girişte ücretsizdir.

washington veteran memorial

Son gün ise Ulusal Mezarlığı ziyaret edebilirsin. JFK’nın mezarı gibi önemli mezarlar bulunmakta. Ayrıca buradan Beyaz Saray’ı yani Washington’ın en ünlü yerini görebilirsin. Ne yazık ki burayı, halkın da içini göremediği gibi sadece uzaktan görebilirsin.

Eğer Washington’ı ziyaret etmeye karar verirsen bu hayatındaki en güzel tecrübelerden biri olacak. Bu şehir belki de dünyadaki en etkileyici şehri, gelip ziyaret etmek birçok sebep mevcut.

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment