Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Almanya’daki en önemli Noel Marketleri hangileridir?

Avrupa

Almanya’daki en önemli Noel Marketleri hangileridir?

Almanya’daki en önemli Noel Marketleri hangileridir?
Aralık 20
20:25 2015

Almanya, Noel zamanında açılan marketleriyle bütünleşmiş bir ülkedir. Noel her şehirde önemli bir kutlama olmasına rağmen,  bazı şehirlerin diğerlerinden daha özel olduğu düşünülmektedir. Bazı marketler ise gerçekten çok eskiden kalma.

İlk durağımız Nuremberg ve ünlü marketi Christkindlesmarkt, Almanya’daki en inanılmaz marketlerden biri. Baharatlarla yapılan ekmeğiyle çok ünlü. Bulabileceğiniz bir başka geleneksel şey ise istenince yenilebilen oyuncak bebekler. Erik, üzüm ve incir ile yapılanları mevcuttur. Ayrıca, tüm dünyanın en büyük kasesini görebilirsiniz.

Christkindlesmarkt christmas market

Diğer bir önemli market ise Almanya’nın başkenti Berlin’e yakın Dresde’de bulunuyor.  Bu marketin adı Striezelmarkt. Bu market şehirde geleneksel olarak ve kendiyle aynı ismi taşıyan Noel kekleri satmakta. Burada piramit en çok dikkat çekenlerden ayrıca Noel dekoruna uyum sağlayan farklı çeşitleri de bulunmakta.

dresde christmas market

Orijinal marketleri görmek istersen Stuttgart’a gitmelisin. Bu market , Noel temalı şeyler satın alabileceğiniz 280 tezgaha sahip. Çocuklar için yapılan mum ürünler ve el sanatları atölyeleri gibi birçok aktivite mevcut.

Colonia’da sadece bir değil Noel’e adanmış dört market mevcut. Katedrali ülkenin, belki de dünyanın en güzeli. Colonia’nın kurabiyeleri çok önemli ve evleri ise çok şenlikli olması ile karakterize edilir.

Colonia christmas market

Almanya’daki en son Noel marketi ise Bremen’de bulunmakta. Belediye binasının bulunduğu meydanda, Roland anıtının ve San Pedro katedralinin yanında  bulunmakta. Burada balık ve lezzetleri ekmekler deneyebilirsin. Ayrıca birçok önemli şarkıcının verdiği konserlerin tadını çıkartabilirsin.

Almaya’da Noel’in tadını çıkartabileceğin şüphesiz birçok şehir bulunmakta, tabi farklı şekillerde. Bu şehirleri gezmek istiyorsan, en ucuz, online uçuşları araştır. Almanya’da Noel’in tadını çıkart!

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment