Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Tematik > Avrupa’nın En iyi Tema Parkları

Tematik

Avrupa’nın En iyi Tema Parkları

Avrupa’nın En iyi Tema Parkları
Aralık 17
18:54 2015

Macera ve heyecan tutkunları için tatillerde yeni adres şimdilerde tema parklar. Tema parklar her yaştan ziyeretçiyi heyecanlandıran aktivitelerle dolu olup hem arkadaşlarımızla hem de ailemizle vakit geçirebileceğimiz büyülü dünyaları bize sunar. Bu yazıda Avrupa’nın en gözde tema parklarından sizin için derlediklerimi paylaşacağım.

Öncelikle hepimizin çocukluk hayallerini süslemiş olan daha klasik tema parklarla başlayalım. Daha çok çocuklu ailelerin tercih ettiği ve dünyanın en popüler parkları olan bu mekanlar aslında her yaştan ziyaretçinin eğleneceği ve belki de tekrar çocukluğuna döneceği yerler.

Bu parkların başında elbette Avrupa’nın en çok ziyaret edilen parkı Disneyland Paris geliyor. Paris’in 32 km doğusundaki Disneyland kompleksi, 2002’de Walt Disney Studio Parkını da bünyesine katmış ve diğer tema parklarda olduğu gibi alışveriş merkezleri, oteller, restoranlar ve eğlence parkıyla tam anlamıyla bir tatil beldesi gibi.

France,-Paris,-Disneyland-Paris,-parque-de-attraciones_small

Eğer masal dünyasına dalmak istiyorsanız Disneyland’i tercih edebilirsiniz ama siz de masallardan çok yapbozlarla oynamayı seven biriyseniz o halde İngiltere Berkshire’daki Legoland Windsor tam size göre. Tamamı legolardan yapılmış kent modelleri ve lego temalı oyuncakları daha çok çocuklara ve yapboz meraklılarına yönelik.

Legoland İngiltere’nin Alton Towers’tan sonra en çok ziyaret edilen tema parkı. Strassford’daki Alton Towers adrenalin arayanlar için ideal bir park ve özellikle hız trenleri ile dikkat çekiyor. Park bünyesinde oteller ve su parkı da bulunmakta.

USA,-California,-Legoland,-parque-de-attraciones_small

Adrenalin tutkunları için diğer seçeneklerse İtalya’daki Gardaland, İspanya Barcelona’daki Portaventura ve Almanya’daki Europa Park. Gardaland, tema park, su parkı ve otelleriyle İtalya’nın en çok ziyaret edilen tema parkı. Barcelona’daki Portaventura ise Avrupa’nın en yüksek hız treni Shambhala ve en hızlı ikinci treni Furious Baco ile dünyanın her yerinden ziyaretçi çekiyor. Güney Avrupa’daki en büyük kompleks olan Portaventura, bünyesinde aqua park ve 6 farklı otel barındırıyor.

Italia,-Gardaland,-parque-de-attraciones,-montaña-rusa_small

Almanya’nın en sevilen parkı Euro Park 12 farklı hız trenine sahip ve bunlardan Silver Star Avrupa’nın en yüksek ikinci treni. Europa Park, her biri farklı bir avrupa ülkesi temasına sahip farklı kısımlardan oluşuyor. Rotamızı tekrar Paris’e çevirip bu kez hem çocuklar hem de hız seven yetişkinler için ideal bir park olan Asterix Park’a geçiyoruz.

Asterix hikayelerine dayanarak inşa edilen park oldukça başarılı tasarlanmış. Fransa’da en çok hız trenine sahip olan bu park, antik yunan, roma ve mısır imparatorluklarının tarihine dayanan temalı alanlardan oluşuyor.

genericas, aquapark

Tema park turizmi içeriğinde hem eğlence ve macera, hem su parkları ve oteller sayesinde dinlenme ve yüzme imkanı da sunan kompleksler olmaları nedeniyle çokça tercih ediliyor.

Eğer siz de alternatif bir tatil arıyorsanız size en uygun tema parkı seçip masalsı bir tatil yaşayabilirsiniz.

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment