Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Okyanusya > Avustralya’da ziyaret edebileceğimiz en güzel yerler nerelerdir?

Okyanusya

Avustralya’da ziyaret edebileceğimiz en güzel yerler nerelerdir?

Avustralya’da ziyaret edebileceğimiz en güzel yerler nerelerdir?
Aralık 08
16:19 2015

Avustralya nefes kesen doğası sayesinde en iyi keşif yapılan ülkelerden biridir. Çoğu insan burayı bir tatil merkezi olarak görmüyor, bu sebepten dolayı aklımıza tatilde burada ne yapılabilir, nereler görülebilir soruları geliyor.

Australia,-Ayers-Rock_small

Avustralya’nın büyüklüğünü göze aldığımızda ilk sorumuz ‘nereye gitmeliyiz?’ ve ya ‘nerede yemek yemeliyiz?’ olabilir.

Bu harika ülkeyi çokça araştırdıktan sonra, en popüler yerlerin plajlar ve deniz kıyısı kasabaları olduğu sonucu ortaya çıkıyor. Benim favori yerlerim ayrıca küçük, popüler fakat gelişmemiş olan Fraser adası gibi adalar olurdu. Plajlar tipik ziyaret yerleri olmasına rağmen, Avustralya dünyadaki en güzel plajlara sahip olmasıyla ünlü bir ülke. Bu makalede hangileri en iyi, en güzel ve her şeyden önce en bilinmez olanları anlatacağım.

Australia,-beach_small

En az bilinen ve dokunulmamış plajları ziyaret etmek istiyorsan, ülkenin batı kıyısına doğru yol almalısın. Çarpıcı manzaralar, tenha plajlar, dost canlısı kasabalar ve başlangıç ve ileri seviye için bir çok sörf yapma fırsatı. Doğu kıyısında yer alan Byron Bay, aynı zamanda sörf ve rüzgar sörfü için gerçekten ünlüdür. Doğu kıyısı, Jervis Körfezi’indeki balinaları izlemek gibi çeşitli etkinlikler ve doğal sürprizlerle dolu bir yer. Diğer inanılmaz ve görülmesi gereken plajlar ise; yams plajı, Greenfields, Chinamans, Greenpatch, Murrays ve Workmans ‘plajları.

Bütün dünyanın en bilinmeyen ülkelerinden birini ziyaret et!

Hazır Avustralya’da iken şüphesiz görülmesi gereken şehir Sidney olurdu. Şehir sadece genç, modern ve heyecanlı değil ayrıca yoğun şehir hayatının içinde bulunan inanılmaz rahatlatıcı titreşimler yayarak harika bir atmosfer yaratan plajlara sahip olmasından tercih edilesi. Kuzey-doğu kıyısında yer alan Manly, Collaroy ve Freshwater plajlarını ve güney-doğu’da yer alan Tamarama, Bronte, Clovelly ve Cogee plajlarını tavsiye ederim.

Australia,-sidney,-Opera-House_small

Seninde artık söyleyebileceğin gibi şehrin bütün çevresi güzel plajlarla dolu, ve büyüklüğü nedeniyle gidip keşfetmek seni diğer harika plajlara varmanı sağlayacaktır.

Ek olarak Avustralya yemeği ve şarabıyla da çok ünlü. Genellikle Avustralya’yı düşündüğümüzde aklımıza şarabı gelir. Şarabı dünya çapında üretirler ve de ufak ufak kaliteli şarap üretimi için itibarlarını büyütürler. Bazı en güzel şarap bölgeleri ise şu şekildedir: Yarra Valley (Victoria), Barossa Valley (Güney Avustralya), Margaret River (Batı Avustralya) ve Tamar Valley (Tasmania). Ünlü yiyecekleri somon ve kalite ve tazeliğine göre istiridye , çikolata fabrikaları ve her türlü peynir. Bu yiyecekler çok tipik ama ülke çapında en ünlüsü Tassie scallop pie (Tassie scallop turtası).

Eğer bu ülkeyi ziyaret etmek istiyorsan, online uçuşlarla en iyi fiyatı yakala.

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment