Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Edinburg’da neler yapabilirsin?

Avrupa

Edinburg’da neler yapabilirsin?

Edinburg’da neler yapabilirsin?
Aralık 17
23:12 2015

Edinburg, İskoçya’nın başkenti olup her köşesi gerçekten inanılmaz olan bir şehirdir. Sadece anıtlar değil, parklar, bahçeler de etkileyici güzellikte ayrıca yemekleri de.

En önemli yerleri ve de insanları Edinburg’a çeken şeyler kaleleri olsa da, gezginlerin hoşuna gidecek daha birçok şey bulunmakta.

İlk bilmen gereken ilginç olan şey, buradaki bütün yolların Princess Sokağı’na başkentin ana caddesine çıkıyor olması. Böylece, buradan şehirdeki en çok ziyaret edilen yerlere ulaşmak mümkün. Buradan itibaren Kale’yi, old town’ı (eski kent), ancient city’i (eski şehir) ve de Kuzey denizini görebiliriz.

Princess Street

Eğer şehri akşam karanlığında görmek istersen, gitmen gereken yer Carlton Hill, resmedilmeye değer, şehrin en güzel tepesi. Burada neoklasik olan ve de 19. Yüzyılda yeni Yunan Acropolis’ine hitap eden anıtlar mevcuttur.

Diğer bir önemli tepe ise şüphesiz, şehrin sembolü Arthur’s Seat . Burada en iyi restoranlardan biri yer almakta, geleneksel İskoç yemekleri servisi yapan bu yerin adı 21212. Tepenin tam da tepesinde bulunuyor. Dönerken, Maria Estuardo’nun bir zamanlar yaşadığı, şu sıralar bazen Kraliyet Ailesi’nin kaldığı Holyrood  Saray’ına uğramalısın. Sarayın önündeki bina İskoç Parlamento’suna ev sahipliği yapmaktadır. Diğer bir ana cadde ise Kale ve Saray’ı birbirine bağlayan Royal Mile caddesidir. Bu caddenin her köşesi sürprizlerle dolu.

Palace of Holyrood

Eğer herhangi bir kiliseyi ziyaret etmek istersen, en önerileni Cannon gate, burası Prensens Ana’nın kızı Sarah’nın evlendiği yer.

Eğer tarih seviyorsan, Museum of the City  (Şehir Müzesi) ziyaret için önerilen bir müze. Ve de özellikle Harry Potter’ın hikayesini seviyorsan, Elephant House’da J.K. Rowling’in ilk hikayeyi yazarken bu ünlü karakteri yarattığı yer de bir kahve içmelisin.

Sonuç olarak, Edinburg’da görülecek birçok güzel ve etkileyici yer bulunmakta. Eğer oraya seyahat etmeye karar verirsen, online bir şekilde en ucuz uçuşları bulabilirsin.

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment