Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Afrika > Fas’ı neden ziyaret etmelisin?

Afrika

Fas’ı neden ziyaret etmelisin?

Fas’ı neden ziyaret etmelisin?
Aralık 10
21:23 2015

Dünyayı gezmeye karar verdiysen, Fas’ı ziyaret etmek edinebileceğin en iyi tecrübelerinden biri olacaktır. Orada harcayacağın günler çok farklı olacak, her şeyden önce her köşede farklı bir şeyler keşfedeceksin.

Fas hakkında öncelikle bilmen gereken şey her yerin ucuz olduğu. Bu sebeple, daha çok kişi oraya seyahat etmektedir. Anıtları ziyaret etmek hemen hemen her yerde ücretsiz.

morocco,-sahara_small

Fas’ta iken şehrin kimliği ve de kültürü için önemli olan bazı popüler yerler ve anıtlar mevcut. İlk olarak, şüphesiz Sahra Çölü. Ne kadar etkileyici olduğu insanları Fas’a seyahat etmeye çeken şeylerden biri.

Merzouga’da en yüksek tepeleri görmeyi tecrübe edinebilirsin. Çöller genellikle biraz tehlikeli olsa da, bu çöl öyle tehlikeli değil. Bence, diğerleriyle karşılaştırıldığında şüphesiz bu en iyisi.

 

morocco,-hassan-ii-mosque_small

Diğer ünlü yerlerden biri de Hassan II Camisi. Hassan II isminin iki anlamı var. İlki Kasablanca’nın en ünlü noktalarından biri olması ve ayrıca Fas’ta bir cami oluşu.  Çevrili yapısı gerçekten etkileyici. Camiyi en iyi ziyaret etme zamanı pazar sabahları. Çünkü bu gün insanlar normalde dua etmekteler.

Uzun zaman önce, Fransız ressam Jacques Majorelle, Majorelle Bahçe’sini yarattı. Bu bahçe en önemlisi muhteşem bitkiler tarafından ve kendi oryantali ve egzotik renkleri ile karakterize edilmiştir.

Fas’ta Riads evleri çok tipiktir. Bunlar şehirdeki geleneksel evler ayrıca küçük oteller olarak kullanılmaktadır. Burada güzel yemekler tadabilirsin, ama şehrin en iyisini değil. Çünkü en iyisi Medine’de bulunmaktadır.

morocco,-tangine-plates_small

Medine, şehrin en ünlü bölgesinde bulunmaktadır. Eğer bayansan birazcık tehlike altındasın. Bu tipik markette, terlik, baharat, mücevher parçaları ve deri çanta bulabilirsin.

Sonuç olarak, en iyi fiyatlarla Fas uçak biletini online olarak bulabilirsin.

Fas’a seyahat etmek için hazır mısın?

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment