Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Neden Museo del Prado’yu ziyaret etmelisin?

Avrupa

Neden Museo del Prado’yu ziyaret etmelisin?

Neden Museo del Prado’yu ziyaret etmelisin?
Aralık 27
20:51 2015

Museo del Prado, Madrid’in en ünlü müzesi, belkide bazıları için İspanya’nın en ünlüsü. Burası gerçekten önemli, çünkü Avrupa sanatında dünyanın en iyi koleksiyonlarından birine sahip.

Museo del Prado, Madrid’e seyahat eden birçok turistin görmesi zorunlu olduğu yerlerden biridir, müzelerden hoşlanmasalar bile.

shutterstock_264032927

Museo del Prado hakkında bilmediğin herşeyi öğren!

Goya’nın kapısında, göreceğin her tabloyu ve heykeli size anlatan sesli rehberi satın alabilirsiniz. Ayrıca, içeri girerken bir harita almayı unutmayın, burası bir çok seviyeye ayrılmış geniş bir bina. Daha çok sabahları ziyaret edilmesi öneriliyor, bu nedenle acele etmeden, keşfederek geçireceğin bütün bir güne sahip olabilirsin.

shutterstock_59215342

İlk gireceğin oda, şüphesiz tüm müzenin en harika odası olacak. Göreceğin daha özel resimler ise Tiziano El Emperador Carlos V a caballo en Muhlberg ve La Inmaculada de Murillo olacak.

Goya, bu müzede çok büyük öneme sahip diğer bir ressamdır. Diğer önemli çalışmalar ise Meninas ode Velazquez, Greco’nun El Caballero de la Mano en el Pecho’su ve Ruben’in Tres Gracias’ıdır.

lasmeninasvelc3a1zquez

Göreceğiniz gibi Madrid’de bulunan Museo del Prado, şüphesiz başkentin temel müzesidir.

Sonuç olarak bu müze, şiddetle tavsiye edilen, bir günlük şehirden uzakta, dinlendirici bir yer. Giriş ücretsiz ve istediğiniz gibi girip çıkabileceğiniz bir müze. Online bir şekilde ucuz uçuşlar bulabilirsiniz. Madrid’i bugün ziyaret edin ve bu şehrin kültür patlamasını tecrübe edinin. Madrid’in ziyaret edilebilecek en iyi şehir olduğunu unutmayın. Çünkü kaçırmamanız gereken bir çok kültürel teklife sahip. Madrid’in tadını çıkart ve unutulmaz bir tecrübe yaşa!

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment