Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > Uncategorized > Norveç’te harika bir Noel’i nasıl geçirebilirsin?

Uncategorized

Norveç’te harika bir Noel’i nasıl geçirebilirsin?

Norveç’te harika bir Noel’i nasıl geçirebilirsin?
Aralık 22
12:03 2015

Harika bir Noel geçirebileceğin en iyi ülke belki de Norveç’tir. Yılın başlangıcını kutlamak için mükemmel bir yer. Her şeyden önce, kışın karlar bütün ülkeyi kaplar ve bütün sokaklara huzuru getirir.

Bu ülkede Noel’i geçirebileceğin başlıca yer Hurtigruten botlarıdır. Bu botlar Noel ağaçlarından el yapımıyla Noel şarkıları söylenerek dekore ediliyor. Ayrıca Julekake’nin tadına bakabilir ve sadece Noel’de yiyebileceğin tatlı ekmeğin tadını çıkartabilirsin. Bu ekmek üzüm, kuruyemiş ve kakule’den yapılıyor.

Hurtigruten boat

Hayatının en özel Noel’ini yaşa!

24 aralık günü burada olursan, bu günün botta, kilisede kutlanan, Norveç’in Noel Baba Julenissen ile konuşabileceğin özel bir gün olduğunu bilmelisin. Daha sonra botun içerisinde etkileyici bir dans gösterisine şahitlik edebilirsin.

Diğer yandan, eğer eşsiz bir tecrübe yaşamak istiyorsanız, bir low zero suit (bir çeşit kıyafet) içerisinde bir gece geçirebilirsiniz. Bir buz otelinde uyumak gerçekten etkileyici. Diğer bir harika tecrübe ise köpeklerin çektiği  bir kızakta seyahat etmek. Daha şaşırtıcı bir deneyim yaşamak isterseniz, dağ bisikleti ile bir gece yarısı safari yapabilirsiniz.

sled with dogs

Gün içerisinde vaktinizi Norveçli balıkçılarla harcayabilir ya da bir Viking akşam yemeği yiyebilirsiniz. Eğer bu tecrübeyi tatmak isterseniz,bu bölgenin tipik balıkçılarıyla tanışabileceğiniz Vesteralen ve Lofoten adalarında gününüzü geçirebilirsiniz. Bu adalarda bitkileri, balıkları ziyaret edebilir, ana balık cod’u tadabilirsiniz. En sonunda tipik bir Viking akşam yemeği yiyebilip Expreso del Litoral’i ziyaret edebilirsiniz. Bu balığın nasıl kesildiğini öğrenmeden eve dönmeyin.

lofoten island

Gördüğün gibi, bu ülkeye seyahat, ailenle ve arkadaşlarınla gerçek Noel’i yaşayabileceğin sürprizlerle dolu. Farklı bir Noel geçir!

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment