Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Asya > Ölmeden önce görülmesi gereken en şaşırtıcı yerler

Asya

Ölmeden önce görülmesi gereken en şaşırtıcı yerler

Ölmeden önce görülmesi gereken en şaşırtıcı yerler
Aralık 07
02:08 2015

Hayat inanılmaz derecede kısa, bu nedenle her anı dolu dolu yaşamak lazım. Dolu dolu deyince etrafımızdaki uçsuz bucaksız dünyamızı keşfetmekten başka bir şey aklıma gelmiyor. Başlamanız için biraz ilhama mı ihtiyacınız var? Cazip bir seyahat listesi tam da burada:

Plitvice Gölleri Milli Parkı, Hırvatistan

1949 yılında keşfedilmiş bu park Avrupa’nın güneyindeki en eski ve Hırvatistan’daki en geniş parktır. Bu doğal mucize Hırvatistan’ın dağlık kesiminde yer almaktadır.

Plitvice-Lakes-National-Park-Croatia

Çarpıcı bitki ve hayvan toplulukları dışında, Plitvice ziyaretçilerine, manzarasını, vahşi hayatını ve harika renklerini izlerken aynı zamanda bisiklete binme ve ya güzel patikalarında yürüyüş yapma gibi çok sayıda etkinlik teklifi sunuyor. Sezon ne olursa olsun, Plitvice Gölleri yıl boyunca benzersiz bir cazibeye sahiptir. Bir çift kaliteli bot ve seni yönlendirecek en iyi duygularını yanına al ve bu deneyimi vahşi doğada kucaklamaya başla.

Nishinomaru Bahçesi, Japonya

Bu nisan ayı bavulunu hazırla ve 1965 yılında açılmış olan Nishinomaru Bahçe’sinde hiçbir baharla kıyaslayamayacağın bir baharın tadını çıkart. 64,000 m2’lik bir muazzam bahçede bulunan 600 kiraz ve kayısı çiçeklerinin açtığı gibi hayallerinin de çiçek açmasına izin ver.

Japan,-Osaka,-Nishinomaru-Garden_small

Ağaçların geniş bir yelpazesinden en çok bilinen Someiyoshino, Japonya’daki çeşitli kiraz çiçekleri görmek mümkündür.

Eilean Donan Kalesi, İskoçya

Ortaçağın ve kalelerinin bir hayranı mısın? O zaman İskoçya ziyaret etmek için senin ülken. En çok ülkenin sayısız kalelerini göreceksin, ama muhtemelen Eilean Kale’sini daha önce duymamışsındır, dağlık alanların ana konumlarından biri, ve İskoçya’daki en ikonik kalelerden biri. Macrae ailesine ait olan kale bir adada ve Kintail’in huşu uyandıran dağlarıyla çevrili bulunmakta.

Scotland,-Eilean-Castle_small

İlk manastır hücresi, 13. yüzyıla kadar Viking istilalarından bölgeyi korumak amacıyla bir kale haline getirilmedi. 18. Yüzyılda kale nihayet 1912 ve 1931 yılları arasında yeniden inşa edilmek amacıyla bombardıman edildi.

Kalenin odaları etrafında, bu tarihi hazinede dolaşırken kendinizi bırakın ve Jakoben eserlerini, silah ve güzel sanat sergilerini keşfedin.

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment