Bravofly – travel dünya

SEYAHAT BLOGU
Home > İstikametler > Avrupa > Roma’da neler yapabilirsin?

Avrupa

Roma’da neler yapabilirsin?

Roma’da neler yapabilirsin?
Aralık 24
19:38 2015

Roma görülecek şeylerle dolu olan bir şehir. Sadece dört günde ziyaret edebilirsin.

Roma’ya en kolay ulaşım yolu uçak. Bu şehre en iyi fiyatlarla uçabilirsin, özellikle Madrid’den seyahat ediyorsan.

Bu şehirde kaçırmaman gereken temel anıtlar, Colosseum, Foro Romano, Fontana di Trevi ve Vatikan.

Diğer önemli yerler ise Vatikan’da bulunan, ilginç galerinin parçalarını bulunduran müzeler. Bir çok sanat eserinin ardından en sonunda kendini Capilla Sixtina’da bulacaksın.

Vatican

Roma’da kendini kaybet!

Gerçekten muhteşem bir yer görmek istiyorsan, şüphesiz orası haritaların galerisi olarak adlandırılan cartographique. Vatikan’ı ziyaret ettiğinde, görülecek ana yer Miguel Angel tarafından yapılmış olan Chapel Sixtina’dır. Burası papaların seçildiği yerdir ve belkide bundan doları burası Vatikan’ın en önemli bölgesidir.  Miguel Angel, birçok değişik sanat eseri yaratmıştır. Ama bunlardan en özelleri La Creacion de Adan ve El Juicio Final’dir. Bunlar bu geziyi gerçekleştirmek için temel motivasyonlardır.

Capilla Sixtina’dan ayrılırken, takip edebileceğin spiral merdivenler bulacaksın. Şimdi Basilika’nın bulundğunu Plaza de San Pedro meydanına gitmelisin. Bu meydan gerçekten çok büyük ve buradaki en önemli şey ise şüphesiz sütunlar ve 140 aziz heykeli. Ayrıca meydanın ortasında Mısır’a ait olan ve iki harika fıskiyenin yanında bulunan obelisk yer almaktadır.

St Pedro

Daha sonra Katolik dünyasındaki en önemli kilise olan San Pedro’nun basilika’sını ziyaret edebilirsin. İçeride dünyanın en ünlü heykeli olan Michelangelo’nun “Pietà” Heykelini bulacaksın.

David

Gördüğün gibi, Roma keşfetmek ve kaybolmak için mükemmel bir şehir. Her köşesinde yeni ve seni heyecanlandıracak birşey bulacaksın. Roma’nın tadını çıkart!

About Author

admin

admin

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment